صفحه ها
دسته
وبلاگ هاي مذهبي
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 703935
تعداد نوشته ها : 402
تعداد نظرات : 50
Rss
طراح قالب
GraphistThem253
آیت‌الله سبحانی:
سوره توحید نمایانگر تفاوت اسلام و مسیحیت است

آیت‌الله جعفر سبحانی دوشنبه شب در دیدار جمعی از تازه مسلمان شده‌های آمریکای لاتین در سخنانی اظهار داشت: مردم آمریکای جنوبی نسبت به انقلاب اسلامی و آموزه‌های دینی اسلام علاقه‌مند بوده و هستند.
وی با بیان اینکه آیین حقیقی مسیحیت با دین مبین اسلام همسویی و همخوانی دارد، خاطرنشان کرد: تفاوت کنونی مسیحیت تحریف شده امروزی با اسلام در یک سوره «توحید» جمع شده است.
این مرجع تقلید گفت: اسلام دین واضح، روشن و همه فهم است و این سوره کوتاه تمام اسلام را در آیاتی بیان می‌کند، بر خلاف دین مسیحیت که خدا را هم یکی و هم سه تا می‌داند.
سبحانی افزود: مسیحیان به صلیب کشیده شدن حضرت عیسی(ع) را برای بخشش گناهان خودشان می‌دانند، در حالی که این گمراهی بزرگی است.
وی ضمن تبریک تشرف به آیین اسلام به حاضران تصریح کرد: اصول، احکام و آموزه‌های دینی را باید از مکتب والای اهل بیت عصمت و طهارت(ع) بیاموزیم.
سبحانی همچنین در پاسخ به یکی از خبرنگاران اروگوئه که به تازگی مسلمان شده بود، اظهار داشت: همه کسانی که به اسلام و رسول اکرم(ص) ایمان آورده‌اند با تمامی مسلمانان برادر هستند و قرآن کریم ایشان را در جهان اسلام پذیرفته و دیگر نیازی به پذیرش مردم نیست.
این مرجع تقلید نماز اول وقت و قرائت آیات قرآن به ویژه پس از نماز صبح را مایه توفیق الهی و کسب فیوضات دانست.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امروز باید به گونه‌ای رفتار کرده و سخن بگوییم که دیگران نسبت به اسلام گرایش پیدا کرده و در زمره سعادتمندان قرار بگیرند.

منبع:مذهب نیوز

سه شنبه ششم 11 1388
 

چکارکنیم که بتوانیم نماز بخوانیم.

توکل به خدا

با کمال تواضع و فروتنی نسبت به جوانی که به قصد تطهیر باطن کمر همت بسته است، نصائحی چند که بعضی مجرب است و بعضی از توصیه های سالکان راه است، بیان داشته می شود تا انشاء الله نگارنده را نیز از دعای خیر فراموش نکنید. برای سحرخیزی و صبح زود بیدار شدن می توان از راههای مختلفی کمک گرفت که به بعضی از آنها اشاره می شود:

1- وضو گرفتن در موقع خواب، اگرچه بهتر است انسان همیشه با وضو باشد. همانطوری که پیامبر اسلام(ص) می فرماید: «کسی که در حال وضو بمیرد پاداش شهید را دارد»(وسائل الشیعه،ج 1/ ص 269)

2- در شب با شکم پر نخوابیدن، و لازمه این کار آن است که انسان کمتر غذا بخورد و به محض غذا خوردن به بستر نرود. شکم پر انسان را از خداوند دور، و به شیطان نزدیک می کند. امام باقر (ع) می فرماید: «هیچ چیزی مبغوض تر از شکم پر نزد خداوند نیست»( کافی ج 6 ، ص 270)

3- در وقت خواب ذکر خداوند را گفتن، مثل تلاوت سوره فاتحه، حمد، آیة الکرسی، چهار قل، آیه آخر سوره کهف، و دیگر ذکرهائی که در کتاب مفاتیح الجنان به آنها اشاره شده است.

4- زودتر خوابیدن در شب نیز یکی از عوامل زود بیدار شدن در صبح و سحر خیزی است، و یا اینکه در روز کمی استراحت نموده تا در شب بتوان راحت تر بیدار شد.

5- رو به قبله خوابیدن و سعی بر ترک خوابیدن به رو. امام صادق(ع) می فرماید: «کسی را که دیدید به صورت روی زمین خوابیده، بیدارش کنید» (من لایحضره الفقیه، ج 1 ، ص 318)

6- سعی بر ترک گناه، زیرا گناه کردن و با افراد گنهکار نشست و برخاست نمودن انسان را امور خیر، از جمله

نماز شب و سحرخیزی محروم می کند.

امام صادق(ع) در این زمینه می فرماید: « کسی که مرتکب گناه شود از

نماز شب محروم می گردد، و به درستی که عمل به گناه، اثرش سریعتر است در شخص گنهکار از اثر چاقویی که در گوشت به جای می ماند»( میزان الحکمة، ج 5 ، ص 422)

7- تفکر و مطالعه در معانی و آثار و فوائد

نماز، تا به قلب باورانده شود که اصل، عبودیت خدا و حفظ معنویت است، و این که امور دنیوی اگر چه از نعمتهای خداوند متعال است، ولی موقعی برای انسان با ارزش و مفید هستند که در راه آخرت از آنها استفاده شود.

در پایان شایان ذکر است که آدمی با مراقبت می تواند به جایی برسد که واقعا عاشق

نماز شود و آن را از ته دل دوست بدارد، به طوری که قبل از اذان منتظر ارتباط با معشوق باشد و به محض شنیدن اذان، دیگر طاقت و حوصله هیچ کاری را نداشته باشد، همانگونه که بعضی افراد به شوق رفتن به مسافرت و یا انجام کار مهمی که در پیش دارند چندین بار در شب بیدار می شود تا ساعت موعود فرا رسد. در نتیجه اگر کسی این موارد را رعایت نماید و توکل بر خداوند نموده و از خود خدا طلب کمک و یاری کند، به طور حتم هر ساعتی که اراده کند فرشتگان الهی او را بیدار خواهند کرد.

نکته مهم:

* رهرو آن نیست که گه تند و گه آهسته رود *

* رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود *

لذا از کم شروع کنید تا بتوانید مراحل بعدی را نیز انجام دهید. خود را اجبار نکنید که امشب حتما باید اینقدر اعمال انجام دهم، چرا که عمل کمی که همراه با آمادگی و روح معنوی باشد، بهتر از آن عمل بسیاری است که خالی از اقبال روحی باشد. از خود به اندازه توانتان انتظار داشته باشید.

اگر به تدریج و آرام حرکت کنید، هر روز بر توانا یی های شما افزوده می شود. از شکست های گاه و بیگاه ناامید نشوید که دنیا دار افت و خیز است، و همین شکست ها و پیروزی هاست که انسان را آزموده و قوی می کند و آمادگی کارهای بزرگ به انسان می دهد. در کتاب احوالات مرحوم آیت الله شاه آبادی (استاد عرفان امام خمینی) آمده است که ایشان برای توصیه به شب زنده داری و سحرخیزی می فرمود: « اگر برای نافله شب بیدار شدید و دیدید برای نافله خواندن آمادگی روحی ندارید، بیدار بمانید، بنشینید، حتی چای بخورید. بر اثر همین بیداری، آمادگی برای

عبادت را پیدا می کنید.» [ر.ک. به کتاب "عارف کامل (احوالات آیت الله شاه آبادی)" از بنیاد علوم و معارف اسلامی ، ص 48]

پیروز باشید.

تبیان

دوشنبه پنجم 11 1388

انشاالله به اذن عمه جان سادات مراسم اربعین به مدت 3 روززمان: از سه‌شنبه 13 بهمن 88 لغایت پنج شنبه 15/11/88 بمدت 3 روز- از ساعت 15مکان: تهران- شمیران- چیذر - جوار بارگاه امام زاده علی اکبر(علیه السلام) و شهدای دفاع مقدسسخنران: حجج الاسلام آقایان پیشکاری، مولا عباسی و سید حسین مومنی

مداح: حاج محمود کریمی

دوشنبه پنجم 11 1388
                     مبلغان مسیحیت با تاکسی می‌آیند
پارسانیوز: تعدادی از مبلغان مسیحیت ‌در حرکتی برنامه‌ریزی شده و هدفمند به عنوان راننده تاکسی اقدام به تبلیغ مسیحیت می‌کنند. آنها در طول مسیر صحبت‌هایی را پیرامون مسیحیت و حضرت مسیح انجام داده و با ظرافتی خاص ضمن تبلیغ مسیحیت سعی در جلب‌نظر مسافرین نسبت به دین مسیحیت می‌کنند.

این رانندگان پس از رسیدن به مقصد از مسافر کرایه دریافت نکرده و به آنها یک جلد کتاب انجیل نیز هدیه می‌دهند.

یکی از این رانندگان تاکسی درباره نحوه تهیه انجیل‌ها گفته است: انجیل را از مرز بازرگان وارد ایران می‌کنیم و امیدواریم عیسی مسیح (علیه السلام) نیز از همان مکان وارد کشورمان شود!.

این راننده مبلغ مسیحی درباره اشکال دیگر تبلیغ مسیحیت اظهار داشت: ما کلیساهای خانگی هم تشکیل داده‌ایم تا کسانی که مایل به مسیحی شدن باشند را در آن مکان ها تعلیم دهیم.

همچنین یک منبع آگاه در این باره به خبرننگار پارسانیوز گفت: گروهی از مبلغین مسیحی اقدام به پخش کتابچه‌هایی که حاوی اشعاری در مدح و وصف حضرت مسیح (علیه السلام) است کرده‌اند.

پیش از این نیز تحرکاتی دراین خصوص از جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم (علیه السلام) دریافت شده بود.

گفتنی است پدیده " مسافرکشی برای تبلیغ مسیحیت" یک‌سالی است که در کشورمان رواج یافته است و این افراد امسال تبلیغات خود را هدفمند و گسترده‌تر کرده‌اند.
شیعه نیوز
دوشنبه پنجم 11 1388
نصب پرده های جدید روی قبر و اطراف ضریح حضرت رقیه (س)

در این مراسم معنوی که با حضور تولیت و خدام حرم مطهر حضرت رقیه(س) و گروهی از زائران و عاشقان خاندان عصمت و طهارت برگزار شد ، پس از ذکرمصائب دردانه امام حسین(ع) سه قطعه پرده دوخته شده روی قبر ، اطراف و بالای ضریح نصب شد.


این سه قطعه پرده را سید حجت ابوالحسنی به همراه همسرش در مدت دو سال و روزانه پنج ساعت کار با هزینه شخصی معادل 35میلیون تومان با استفاده از پارچه مخمل و سرمه دوزی که سخت ترین کار دستی روی پارچه است ، آماده کرده اند.


پرده روی قبر مطهر دارای 115 سانتی متر ارتفاع، 132 سانتی متر طول و 75 سانتی متر عرض است،ضمن آنکه پرده بالای ضریح در ابعاد 5/2در5/3 مترو کتیبه دور آن در 16 متر مربع دوخته شده است.


سید حجت ابوالحسنی که پیش از این پرده روی ضریح امام حسین (ع) را دوخته است، عشق و علاقه به اهل بیت(ع) و فرزندان آنها را مهمترین عامل کار خود دانست و گفت یکی از بزرگترین افتخارات زندگی ام تاکنون دوخت پرده های ضریح حرم امام حسین(ع) و دختر سه ساله اش است.


وی افزود من و همسرم قصد داریم برای همه ائمه (ع) و فرزندان گرامی آنها که دارای حرم هستند پرده و کتیبه هایی را آماده کنیم که امیدوارم به این توفیق بزرگ دست یابیم.


ابوالحسنی در پایان گفت برنامه بعدی ما آماده کردن پرده و کتیبه برای ضریح حرم حضرت معصومه (س) است.

منبع: ابنا

يکشنبه چهارم 11 1388

 

تاثیر نماز صبح در جلوگیری از سکته قلبی

نتایج این تحقیق علمی تائید کننده نتایج تحقیق علمی دیگری است که سال گذشته منتشر شد.

شماری از متخصصان انجمن پزشکان قلب اردن با اعلام نتایج این تحقیق افزودند: ادای بوقت نماز صبح به درمان بیماری های قلبی و تصلب شرائین کمک می کند. گرفتگی عضله قلب باعث سکته قلبی و تصلب شرائین نیز عامل سکته مغزی است.

نتایج این تحقیق که روز یکشنبه در امان منتشر شد نشان می‌دهد انسانی زمانی که مدت زمان طولانی می‌خوابد

تپش قلبش به میزان زیادی کاهش می یابد و به پنجاه تپش در دقیقه می‌رسد.

زمانی که تپش قلب کاهش می یابد گردش خون نیز در عروق و رگها به شدت کند می شود و همین موضوع به رسوب املاح و چربیها در دیواره های عروق و رگها به خصوص در عروق قلب منجر می شود و به انسداد آن می انجامد.

تحقیقات علمی و پزشکی نشان می‌دهد گرفتگی قلب از خطرناکترین بیماریهاست و عامل اصلی بیماری تصلب شرائین و انسداد شاهرگ نیز خواب طولانی مدتی در طول شبانه روز است.

تحقیقات علمی مرکز ملی مطالعات مصر نیز نشان داده است نماز صبح در اول وقت به فعالسازی سلولهای بدن انسان منجر می شود و و نمی گذارد انقسام سلولی به وجود اید . انقسام سلولی به بیماریهای سرطانی منجر می شود .

نماز بموقع صبح همچنین به جلوگیری از سکته های قلبی کمک می کند و فعالیت هرمونهای بدن و گردش خون را تنظیم می کند .

منبع: روزنامه اردنی الحقیقه الدولیه

منبع مذهب نیوز

شنبه سوم 11 1388

عناوین دهه فجر انقلاب اسلامی اعلام شد

ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای عناوین و اسامی ایام‌الله دهه‌ فجر انقلاب اسلامی در آستانه سی و یکمین بهار پیروزی شکوهمند و غرورآفرین انقلاب اسلامی را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا، عناوین و اسامی دهه فجر انقلاب اسلامی سال ‌١٣٨٨ به این شرح اعلام شد:

دوشنبه ‌١٢/١١/١٣٨٨ انقلاب اسلامی، امام خمینی، ولایت فقیه و رهبری
سه‌شنبه ‌١٣/١١/١٣٨٨ انقلاب اسلامی، مردم‌سالاری دینی، قانون‌مداری و عدالت‌گستری
چهارشنبه ‌١٤/١١/١٣٨٨ انقلاب اسلامی، خودباوری، پایداری و شکوفایی علمی
پنج‌شنبه ‌١٥/١١/١٣٨٨ انقلاب اسلامی، ایمان، ایثار، شهادت
جمعه ‌١٦/١١/١٣٨٨ انقلاب اسلامی، نهضت حسینی، احیای ارزش‌های اسلامی و انتظار فرج
شنبه ‌١٧/١١/١٣٨٨ انقلاب اسلامی، استحکام خانواده، رسالت و منزلت زن
یک‌شنبه ‌١٨/١١/١٣٨٨ انقلاب اسلامی، بصیرت دینی، فرهنگ و تمدن ایرانی – اسلامی
دوشنبه ‌١٩/١١/١٣٨٨ انقلاب اسلامی، بسیج مردمی، نیروهای مسلح، امنیت و اقتدار ملی
سه‌شنبه ‌٢٠/١١/١٣٨٨ انقلاب اسلامی، کارآمدی، خدمت‌رسانی و امید به آینده
چهارشنبه ‌٢١/١١/١٣٨٨ انقلاب اسلامی، اتحاد ملی، انسجام اسلامی و استکبارستیزی
پنج‌شنبه ‌٢٢/١١/١٣٨٨ انقلاب اسلامی، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی

در پایان این اطلاعیه‌ آمده است:

حماسه بزرگ پیروزی اقتدارآفرین انقلاب اسلامی به عنوان سرفصلی نوین در دفتر قطور خاطرات و افتخارات ملت مومن و مبارز ایران اسلامی ثبت و ضبط شده و در حافظه تاریخی جهان به یادگار جاودانه خواهد ماند.

اکنون پس از گذشت بیش از سه دهه متمادی از این حماسه‌ عظیم حضور آگاهانه ملی در عرصه اجتماعی و سیاسی و در اولین سال از دهه چهارم از حیات طیبه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، «دهه‌ پیشرفت و عدالت»، به اهتزاز درآمدن پرچم مقدس و پرافتخار ایران اسلامی را در آسمان بیکران این کره‌ خاکی به نظاره نشسته‌ایم و در آستانه فرارسیدن سی و یکمین بهار پیروزی، یاد و خاطره‌ شهدای گران‌قدر و گلگون کفن و ایام فجر انقلاب اسلامی را گرامی می‌داریم.

سه شنبه بیست و دوم 10 1388

 زمان دقیق خورشیدگرفتگی روز جمعه

روز جمعه 25 دی، پدیده خورشید گرفتگی روی می دهد.

این کسوف از آفریقا آغاز و پس از طی کردن اقیانوس هند، در جنوب شرق آسیا و چین پایان می یابد.

این کسوف با توجه به اینکه ماه در حداکثر فاصله از زمین است و نمی تواند تمام قرص خورشید را بپوشاند، از نوع گرفت حلقوی است، اما در کشورمان به صورت جزئی قابل رصد است.

همه نقاط کشور با درصدهای متفاوت شاهد خورشیدگرفتگی است و نقاط جنوب و جنوب شرق کشور از شرایط بهتری برای رصد برخوردارست.

درصد گرفت در تهران تقریباً 20 درصد است.

مشاهده کسوف با چشم غیر مسلح بسیار خطرناک است.

اگر فردی بدون ابزار نجومی بخواهد به خورشید گرفتگی نگاه کند، حتماً بایستی از عینک مخصوص رصد خورشید استفاده کند.

خورشیدگرفتگی در تهران ساعت 9 و 20 دقیقه و 22 ثانیه آغاز و ساعت 10 و 23 دقیقه و 9 ثانیه به حداکثر گرفت می رسد و 11:30 پایان می یابد.

منبع مذهب نیوز

يکشنبه بیستم 10 1388
 جامع ترین نرم فزار پیرامون پنج تن آل عبا رونمایی شد
به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از روابط عمومی موسسه احرار اندیشه، مدیر فنی و مهندسی این موسسه، نرم افزار پنج تن آل عبا را کاملترین و جامع ترین نرم افزار در این باره عنوان کرد و گفت: هدف از تولید این محصول پاسخگویی به نیازهای علمی و اطلاعاتی کاربران فضای دیجیتال در رابطه با این گوهرهای درخشان بوده و سعی شده حجم وسیعی از اطلاعات و امکانات در قالب یک نرم افزار بصورت ( DVD) ارائه شود تا پاسخگوی هر نوع مخاطب در هر رده سنی و معلوماتی باشد.
 مهندس سید جواد حسینی اظهار داشت: جدای از بحث فنی و مهندسی پیشرفته این نرم افزار، از ویژگیها و قابلیتهای آن می توان به مجموعه ای بالغ بر 1300 کلیپ صوتی و تصویری که شامل: ادعیه منتسب به هر کدام از پنج تن آل عباء (همراه با متن)، مولودی، نوای عشق، مرثیه سرائی، روضه خوانی، سخنرانی‌ها ، فیلم اماکن و قطعات گلچینی از فیلم های محمد رسول الله، روز واقعه و سریال های امام علی (ع)، تنهاترین سردار، کاروان سربلندی و ... اشاره کرد که همه این موارد تنها یک بخش از قابلیت‌های این نرم افزار است.
 وی دیگر امکانات و قابلیت‌های این نرم افزار را برشمرد و گفت: بخش قرآن که شامل متن قرآن همراه با ترجمه و ترتیل و متن کامل تفسیرهای نمونه و المیزان مجموعه آیات قرآنی مربوط به اهل بیت عصمت و طهارت با تفسیر و بیش از 1400 حدیث قرآنی به صورت گروه بندی شده، بیش از 3500 پرسش و پاسخ قرآنی تحت قالب 300 گروه و موضوع کتابخانه قرآنی با بیش از 50 کتاب، ارائه 230 مقاله قرآنی و بخش پرسمان، دربردارنده نزدیک به 5100 پرسش و پاسخ درباره پنج تن آل عباء بصورت تفکیکی درباره هر معصوم و موضوع بندی شده، بخش کتابخانه دیجیتالى با بیش از 1900 عنوان کتاب (با بیش از 200 هزار ریزموضوع) و 2000 عنوان مقاله پیرامون پنج تن آل عباء، بخش کتابشناسى؛ معرفى حدود 7500 عنوان کتاب درباره پنج تن آل عباء به زبان های فارسى، عربى، پشتو و انگلیسی و ... به همراه امکان دسترسی به فهرست بیش از 1000 عنوان از آنها، بخش اشعار در بردارنده 10000 بیت شعر در قالب 1200 عنوان تحت قالب غزل، قصیده و دوبیتی در مدح و رثاء اهل بیت عصمت و طهارت از امکانات این نرم افزار است.
وی بخش حکایت، احادیث و سخنان، فضائل و کرامات، زندگینامه و گالری تصاویر را از دیگر قابلیت‌های این نرم افزار عنوان کرد و افزود: در بخش دیگری از این نرم افزار سایت ها و پایگاههای معتبر اینترنتی راجع به پنج تن آل عباء و همچنین نرم افزارهایی که تاکنون سایر مراکز در رابطه با ایشان تولید کرده‌اند معرفی شده است.
 وی در پایان امکان جستجوی سریع در عناوین و متون اطلاعات مربوطه و همچنین امکان فیش برداری از مطالب و انتقال آن به یادداشت و چاپ آنها و انتقال آن به برنامه ها و محیط های دیگر را از جمله قابلیتهای این نرم افزار بیان داشت.
منبع شیعه نیوز
سه شنبه پانزدهم 10 1388

پرطرفدارترین اسامی در خانواده های ایرانی 

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از برنا، مهدی اسماعیلی مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان ثبت احوال کشور با بیان این مطلب که بر خلاف آنچه که برخی،حرکت مردم را به سوی دین گریزی می دانند بررسی فراوانی نام، در پایگاه اطلاعات جمعیتی کشور نشان می دهد که در سال 1388 تاکنون در میان پسران نام علمدار دشت کربلا حضرت ابولفضل(علیه السلام) و در میان دختران نام زیبای فاطمه(سلام الله علیها) در صدر اسامی نتخاب شده برای نوزادان است

منبع شیعه نیوز

يکشنبه سیزدهم 10 1388

 روزشمار اقدامات ضدشیعی رژیم وهابیت در سال 2009 

به گزارش قائم نیوز به نقل از شیعه آنلاین، "کمیته دفاع از حقوق بشر در شبه جزیره عربی" طی جدیدترین گزارش خود، به انتشار روزشمار تمام اقدامات ضدشیعی رژیم وهابیت آل سعود پرداخت. در این روزشمار موارد مختلفی از جمله بازداشت فعالان و حتی افراد غیرفعال تنها به دلیل شیعه بود، پلمپ مساجد و حسینیه های شیعیان و دیگر رفتارهای ضدشیعی آنان بیان شده است. متن کامل این گزارش به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم * وَمَا لنا أَلاَّ نتوَکّلَ عَلى الله وَقد هَدانا سبلنا وَلنصبرَنّ عَلى مَا آذیتمونا وَعَلى الله فَلیتوَکل المتوَکّلونَ * وَقالَ الّذِینَ کَفرواْ لرسلهِم لَنخرجنکم مّن أرضِنآ أَو لتَعودنَ فی ملتنا فَأوحَى إِلَیهِم رَبُّهم لَنهلکَنّ الظالمینَ * صدق الله العلی العظیم

رژیم سعودی که از نسل بنی سعود تشکیل شده تلاش می‌کند با زور و قدرت و از هر طریقی که شده تسلط و سیطره خود را بر شبه جزیره عرب به ویژه مناطق شیعه نشین مانند شهرهای قطیف و أحساء، حفظ کند. این تلاش به اعمال ظلم، ستم، نژادپرستی مذهبی و طایفه ای و دیگر رفتارهای ضدشیعی و ضدانسانی منجر شده است.

نباید فراموش کرد که اینگونه اقدامات و رفتارهای رژیم آل سعود مربوط به چند ماه و یا حتی چند سال اخیر مربوط نمی شود بلکه آنان بیش از صد سال است که اینگونه رفتارهای خود را علیه پیروان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تکرار می کنند. برای نمونه نباید هرگز اشغال شهرهای أحساء و قطیف در سال 1913 میلادی و نسل کشی شیعیان بی گناه در آن مناطق توسط ایادی کثیف وهابییت و مزدورانشان را فراموش کنیم. آنان با کشتار شیعیان سعی داشتند اندیشه "محمد بن عبدالوهاب" بنیانگذار مکتب وهابیت را منتشر کنند و آن را به زور در ذهن و قلب شیعیان جای بدهند اما هیچگاه به این هدف پلید خود دست نیافتند.

از جمله حماقت هایی که آنان در راستای از بین بردن اندیشه تشیع و تثبیت اندیشه ضاله وهابیت انجام دادند، مبارزه با شعائر دینی و حسینی بود. برای مثال آنان همواره می‌پنداشته اند که با بستن حسینیه و مساجد شیعیان می‌توانند مانع از برگزاری مجالس روضه شوند اما غافل از اینکه پیروان اهل بیت(ع) با عمل به مقوله سالار شهیدان أباعبدالله الحسین(ع)، آزاده هستند و به هیچ وجه تن به ذلت نمی دهند از همین رو حتی اگر هم تمام مساجد و حسینیه ها پلمپ شوند، مجالس روضه در منازل برگزار خواهد شد، حتی اگر هم به قیمت بازداشت صاحب خانه شود.

در سال 2009 میلادی که آخرین روزهای آن را پشت سر می گذاریم، نیروهای امنیتی و مزدوران رژیم حاکم سعودی در مجموع بیش از 40 شهروند شیعی را بازداشت کرده و بیش از 11 مسجد، نمازخانه و حسینیه را پلمپ کردند. اما این اقدامات نه تنها مانع از توقف شعائر دینی شیعیان نشد، بلکه مراسم عزادارای محرم امسال باشکوه تر از سال های گذشته در شهرهای مختلف به ویژه شهرهای شیعه نشین عربستان سعودی برگزار شد.

فهرست روزهای پلمپ مساجد و حسینیه‌های وابسته به شیعیان

در 23 مارس 2009 نیروهای امنیتی سعودی، حسینیه "الخواجه" در منطقه الکوت در شهر الهفوف را به بهانه بازسازی فضای داخلی آن بدون دریافت مجوز از مقامات دولتی، پلمپ کردند و حاج "علی الخواجه" متولی این حسینیه را نیز به اداره امنیتی منطقه فراخوانده و مورد بازجویی قرار دادند. در همان روز حسینیه "الزهرا" را نیز به بهانه وجود داشتن یک حسینیه در نزدیکی آن، پلمپ کردند. این در حالی است که حسینیه الزهرا 12 سال پیش در نزدیکی این حسینیه ساخته شد.

10 آگوست 2009 نیروهای امنیتی نمازخانه وابسته به منزل فردی به نام حاج "حسین راشد" در منطقه بایونیه در شهر الخبر را پلمپ کردند و پس از بازداشت وی، به اجبار از او امضا گرفته و وی را از برگزار نماز جماعت در این محل منع کردند.

در 22 آوریل 2009 نیروهای وهابی و مزدوران رژیم آل سعود با قرار دادن دیوارهای کاغذ و بلند در اطراف قبر مبارک ائمه بقیع(ع)، شیعیان را از دیدن قبور مبارک ائمه محروم کردند. پنهان کردن قبور ائمه چند روز پس از اقدام شنیع یک فرد وهابی و فیلمبرداری مخفی وی از زنان شیعی در نزدیکی مسجد النبی(ص) و آغاز درگیری های خونین میان شیعیان با نیروهای امنیتی و نیروهای هئیت امر به معروف و نهی از منکر سعودی در شهر مدینه منوره، رخ داد.

5 ژوئن 2009 نیروهای امنیتی سعودی مسجد الثقبه در شهر الخبر را پلمپ کرده و شیخ "یوسف مازنی" امام جماعت آن را به مدت یک روز بازداشت کردند. پس از آن دستور ممنوعیت برگزاری نماز جماعت در این مسجد صادر شد.

26 ژوئن 2009 دهها خودروی وابسته به نیروهای امنیتی و نیروهای امر به معروف و نهی از منکر تعدادی از مساجد شیعیان در شهر الخبر را محاصره کرده و آنان را از برگزار نماز جماعت منع کردند. این اقدام چند هفته چندین هفته ادامه یافت.

پنجم دسامبر 2009 نیروهای امنیتی سعودی با همکاری نیروهای گارد ویژه، ضد شورش و غیره به تنها مسجد شیعیان اسماعیلی در شهر الخبر حمله کرده و پس از چندین ساعت دیگر با نمازگزاران و تیراندازی به سمت آنان، آن مسجد را پلمپ کردند. این مسجد بزرگ که بیش از هزار نمازگزار را در خود جای می دهد، در منطقه الثقبه قرار دارد و حدود 17 سال پیش ساخته شد. 20 می 2009 دهها تن از شیعیان اسماعیلی به سمت مسجد خود حرکت کرده و با شکستن موانع، وارد مسجد شدند و در آن نماز جماعت برگزار کردند. نیروهای امنیتی سعودی هم به دستور مقامات بالاتر برای به وجود نیامدن درگیری مجدد، هیچ اقدامی نکردند.

21 سپتامبر 2009 پلیس جنائی استان الخبر حاج "عبدالله صالح مهنا" را فراخوانده و به دلیل برپایی خیمه ای بزرگ برای برگزاری نماز جماعت در ماه مبارک رمضان، او را مورد بازجویی قرار دادند. حاج مهنا چندین روز نیز در بازداشت به سر می برد.

20 اکتبر 2009 مقامات ارشد عربستان دستور منع ساخت هرگونه مسجد، حسینیه، قبرستان توسط شیعیان در شهرهای شیعه نشین احساء، قطیف و نجران صادر شد. چنین دستوری نیز 6 اکتبر 2009 برای شیعیان اسماعیلی صادر شده بود. این دستور توسط شاهزاده "بدر بن جلوی بن عبدالعزیز" حاکم منطقه شرقیه صادر شده بود. او نیز اعلام کرد که به دستور مستقیم شاهزاده "نایف بن عبدالعزیز آل سعود" وزیر کشور سعودی عمل کرده است.

اول نوامبر 2009 دو مسجد شیعی در شهرهای "راس تنوره" و "ابقیق" توسط نیروهای امنیتی پلمپ شدند. اهالی منطقه از رفتار وحشیانه و شنیع نیروهای امنیتی در هنگام پلمپ مسجد خبر دادند.


فهرست نام شیعیانی که در سال 2009 بازداشت شدند

پنجم مارس 2009 نیروهای امنیتی شش نوجوان شیعی را به اتهام شرکت در تظاهرات اعتراض آمیز در شهر صفوی در استان قطیف بازداشت کردند. این شش نوجوان عبارت بودند از: محمدعلی صفوانی، حسن محمد صادق، قاسم محمد آل‌موسى، محمد عارف محمد آل‌دهیم، عبدالله محمد خلف و مصطفى محمد فردان.

تنها سه روز بعد یعنی در هشتم مارس 2009 نیز "محمد علی محمد صفوانی" نوجوان 14 ساله از شهر صفوی به مرکز پلیس شهر فراخوانده شد. او نیز به اتهام شرکت در تظاهرات اعتراض آمیز بازداشت شد.

10 مارس 2009 "عقیل عیسی مرهون" از روستای قدیح به دستور مستقیم حاکم منطقه شرقی عربستان بازداشت شد. علت بازداشت وی، برگزاری تئاتر برای کودکان به مناسبت اربعین حسینی(ع) در سال 2008، اعلام شد.

16 مارس 2009 حجةالإسلام و المسلمین شیخ "نمر باقر النمر" چهره سرشناس شیعیان عربستان بازداشت شد. علت این امر سخنرانی تند وی علیه رژیم حاکم در سعودی عنوان شد. موضوع سخنرانی وی حوادث و درگیری‌های میان شیعیان و نیروهای امر به معروف و نهی از منکر بود.

21 مارس 2009 نیروهای اداره جنائی شهر عوامیه به منزل "رمزی جمال" حمله کرده و با هدف بازداشت وی، تمام خانه را زیر و رو کردند اما در نهایت نتوانستند به هدف خود دست یابند. بهانه آنان برای بازداشت وی حضور وی در اعتصاب عمومی مسالمت آمیز صدها نمازگزار در مصلای کربلاء بود. این مصلا پس از برگزاری اعتصاب عمومی، توسط نیروهای امنیتی به طور کامل منهدم شد.

22 مارس 2009 نیروهای امنیتی سعودی "جواد علی حسین عبدالرضا" 39 ساله از منطقه "عتبان" در شهر "مبرز" در استان احساء را بازداشت کردند. او در حال انجام سفری به همراه همسر و چهار فرزندش به کشور امارات متحده عربی بود اما در نقطه مرزی، مقابل دیدگان خانواده‌اش بازداشت شد. در همان روز نیروهای امنیتی منزل پدری وی را به طور کامل بازرسی کرده و تعداد زیادی کتاب، نوار، CD های مذهبی و حتی عکس های خانوادگی وی را مصادره کردند. نه تنها علت بازداشت وی اعلام نشد بلکه حتی به خانواده و یا نزدیکانش اجازه ملاقات با وی را نداده اند.

در همان روز یعنی 22 مارس 2009 نیروهای گارد ویژه "محمد فرج ابوعبدالله" دانش آموز دبیرستانی را بازداشت کرده و به مرکز پلیس شهر عوامیه منتقل کردند. او در آنجا به شدت مورد ضرب و شتم نیروهای پلیس قرار گرفت. علت این اقدام وحشیانه هیچگاه اعلام نشد.

23 مارس 2009 "سید ماجد مصطفی شیبانی" 39 ساله که در منزل به سر می برد، بازداشت شد. صبح همان روز برادرش "سید حسین" 22 ساله پس از چندین روز بازداشت، آزاد شده بود. در همان روز "محمد عبدالله غواص" 40 ساله که کارمند اداره پست در شهر صفوی بود نیز به دلایل نامشخص بازداشت شد.

24 مارس 2009 نیروهای اداره جنایی سعودی، منزل حاج "محمد جمال" 65 ساله را مورد حمله قرار داده و پس از بازرسی کامل منزل، او را بازداشت کردند. علت این اقدام اعلام نشد اما چند ساعت بعد با فراخواندن "عبدالله" 27 ساله فرزند این پیر مرد 65 ساله، او را آزاد کردند.

30 مارس 2009 اداره جنایی شهر احساء، "محمد حسین عبود" 40 ساله را به اتهام فروش لباس های مشکی مخصوص عزاداری، بازداشت کردند. اول آوریل هم "کامل عباس آل احمد" توسط نیروهای پلیس شهر صفوی به اتهام انجام هماهنگی برای برگزاری یک اعتصاب عمومی در شهر، بازداشت شد. آن روز تنها دو هفته از آزادی وی می گذشت. او پیشتر به اتهام شرکت در تظاهرات حمایت از مظلومان نوار غزه بازداشت شده بود.

4 آوریل 2009 "فاضل مکی مناسف" در شهر ریاض بازداشت شد. او که از اهالی روستای عوامیه بوده، چند روز قبل از بازداشت در تظاهرات حمایتی از مظلومان غزه شرکت کرده بود.

28 آوریل 2009 حاج "عبدالله احمد العلی" 63 ساله به بهانه سرپیچی از قوانین و برگزاری مجالس عزاداری و روضه، به اداره اطلاعات فراخوانده شد. او که از چهره های نسبتا سرشناس و پیرغلامان در شهر الهفوف به شمار می رود، همواره در برگزاری مراسم مذهبی پیش قدم بوده است.

30 آوریل 2009 "بدر سلمان العلی" 27 ساله توسط نیروهای اداره جنایی احساء بازداشت شد. علت بازداشت وی آویزان کردن یک گردنبند (پلاک) بر روی آینه خودرو بوده که روی آن شعاری مذهبی نوشته شده بود.

11 می 2009 اداره جنایی احساء حاج "حسین حبابی" را فراخوانده و او را فورا در زندان انداختند. علت این امر دعوت کردن وی از حجةالإسلام و المسلمین شیخ "جواد حضری" از روحانییون سرشناس شیعیان سعودی بود که چند روز پیش از آن توسط نیروهای افراطی وهابی مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفت و در بیمارستان بستری شد.

17 می 2009 نیروهای امنیتی سعودی به دستور مستقیم حاکم منطقه شرقی، حجةالإسلام و المسلمین شیخ "علی بن حسین العمار" روحانی نسبتا سرشناس در روستای "بطالیه" از توابع شهر احساء را بازداشت کردند. اتهام وی حمایت مالی از مجالس روضه و جمع آوری پول برای هیئت اعلام شد. تا چندین هفته خانواده و نزدیکان وی اجازه ملاقات با او را نداشتند.

21 می 2009 "منیر محمد حسن الزاهر" 43 ساله از اهالی عوامیه توسط سازمان امنیت عمومی عربستان بازداشت شد. علت بازداشت وی هیچ گاه اعلان نشد.

30 می 2009 "امین باقر النمر" 33 ساله توسط نیروهای اداره جنایی روستای عوامیه در استان قطیف بازداشت شد. وی برادر حجةالإسلام و المسلمین شیخ "نمر باقر النمر" چهره سرشناس شیعیان عربستان است. در همان روز "ودیع عبدالله الفرج" از روستای عوامیه نیز به طرز وحشیانه ای بازداشت شد.

30 ژوئن 2009 تعدادی از نیروهای امنیتی سعودی به منزل "یاسر علی الفرج" حمله کرد و او را ربودند و به محل نامعلومی منتقل کردند. سرنوشت وی و علت بازداشتش تابدین لحظه مشخص نشده است.

15 جولای 2009 نیروهای امنیتی سعودی پس از ماهها تلاش "زهیر حسین البوصالح" 43 ساله را بازداشت کردند. وی فرزند حاج "حسین البوصالح" کلیدار مسجد "الثقبه" در استان الخبر است. نیروهای عربستان چندین ماه به دنبال وی بودند تا او را به اتهام کمک به پدرش در اداره مسجد بازداشت کنند اما وی به خوبی از دست آنان گریخته بود.

18 جولای 2009 نیروهای امنیتی سعودی "محمد نمر باقر النمر" فرزند 22 ساله حجةالإسلام و المسلمین شیخ "نمر باقر النمر" چهره سرشناس شیعیان عربستان را بازداشت کردند.

20 جولای 2009 "بدر حسن الحربی" 19 ساله و "سید مصطفی الحسن" 26 ساله از روستای "الرمیله" بازداشت شدند. علت بازداشت آنان چسباندن پرچم های مشکی در خیابان های روستای خود اعلام شد. در همان روز "نظمی بوجباره" و "حیدر عبدالله اسماعیل" نیز به اتهام کمک در برپایی هیئت بازداشت شدند. "سعود الحداد" دیگر جوان این روستا نیز که در روز میلاد مبارک پیامبر(ص) شیرینی پخش کرده بود، بازداشت شد. این جوانان پس از بازداشت فورا محاکمه شده و به یک ماه حبس محکوم شدند.

25 جولای 2009 نیروهای امنیتی سعودی حاج "عبدالله بن صالح مهنا" شهردار سابق شهر الخبر بازداشت شد. علت بازداشت وی، عدم توجه به دستور منع برگزاری نماز جماعت در مسجد شیعی شهر الخبر، اعلام شد. در همان روز "سید مرتضی ابراهیم الهاشم" 19 ساله و "سید امین طاهر الهاشم" 38 ساله از روستای الرمیله نیز بازداشت شده و روانه زندان احساء شدند. علت این امر حضور آنان در مراسم عزاداری امام حسین(ع) اعلام شد.

27 جولای 2009 "سید انور سلمان عبدالله العلی" 17 ساله، "سید عبدالله حسین السلمان" 22 ساله و "وائل عبدالجلیل الشقاق" 21 ساله از روستای الرمیله به اتهام شرکت در مراسم مذهبی بازداشت شدند.

29 جولای 2009 حاج "حجی حسین الحمد" 51 ساله از روستای "طریبیل" در شهر احساء توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد. او نیز به اتهام شرکت در مراسم عزاداری بازداشت شد.

31 جولای 2009 نیروهای گارد ویژه به برخی منازل روستای "الرمیله" حمله کرده و در مجموع پنج شهروند شیعی را بازداشت کردند. بازداشت شدگان عبارت بودند از: "حسین السید ناصر العلی" 25 ساله "جعفر السید ناصر العلی" 27 ساله، "یوسف محمد الشلاع" 28 ساله "عبدالله السید ناصر العلی" 29 ساله و "صادق حسین الحماد" 36 ساله بودند که همگی به اتهام حضور در مراسم عزاداری بازداشت شدند.

هشتم آگوست 2009 سه شهروند شیعی به نام های "بسام السید علی العلی" 19 ساله، "حسین یوسف الحربی" 22 ساله و "محمد السید حسین السلمان" 27 ساله از روستای "الرمیله" بازداشت شدند. آنان نیز به اتهام حضور در مراسم عزاداری و نیز نصب پرچم های مشکی در خیابان های روستا بازداشت شدند.

30 آگوست 2009 نیروهای امنیتی سعودی حاج "باقر امین النمر" 85 ساله پدر حجةالإسلام و المسلمین شیخ "نمر باقر النمر" چهره سرشناس شیعیان عربستان را فراخوانده و او را مورد بازجویی قرار دادند تا شاید محل پنهان شدن فرزندش را اعلام کند.

18 سپتامبر 2009 نیروهای امنیتی "منیر هاشم اسعد" 45 ساله را در شهر صفوی بازداشت کردند. او به اتهام در دست داشتن پرچم فلسطین در روز جهانی قدس، بازداشت شد. 28 سپتامبر 2009 نیز "عون السید حسن طاهر الهاشم" 22 ساله به دلایل نامعلومی بازداشت شد.

اول اکتبر 2009 "هاشم السید ناصر العلی" 30 ساله و "بسام السید علی العلی" 18 ساله به اتهام شرکت در مراسم عزاداری بازداشت شدند. دوم اکتبر هم این دو نفر محاکمه شده و به یک ماه حبس محکوم شدند.

نهم اکتبر 2009 نیروهای امنیتی شیخ "علی الخلیفه" 40 ساله و "مرتضی حسین الحربی" 18 ساله از روستای الرمیله در استان احساء را به اتهام شرکت در مجالس عزاداری و نصب پوسترهای دینی در خیابانهای روستا بازداشت کردند.

17 اکتبر 2009 حجةالإسلام و المسلمین شیخ "توفیق العامر" چهره سرشناس شیعیان سعودی بازداشت شده و به چندین ماه حبس محکوم شد. وی که در خطبه نماز جمعه خواستار احقاق حقوق شیعیان شده بود، به تحریک شیعیان علیه رژیم سعودی متهم شد. شیخ "العامر" پیش از این نیز چندین بار توسط نیروهای وهابی بازداشت شده بود.

20 اکتبر 2009 "علی حسین قرینی" 27 ساله و "محمد حطاب" 18 ساله از روستای "بنی معن در شهر احساء بازداشت شدند. اتهام آنان حضور در مراسم روضه و عزاداری و شرکت در جشن میلاد منجی عالم بشریت، حضرت مهدی(عج) در نیمه شعبان بود.

21 اکتبر 2009 "سید ابوالقاسم السید جواد موسوی" 18 ساله در شهر المبرز در استان احساء بازداشت شد. علت بازداشت وی داشتن انگشتر حرز امام جواد(ع) اعلام شد. او از سوی نیروهای امنیتی در محل بازداشت به شدت مورد ضرب و شتم، اهانت و فحاشی قرار گرفت. شاهدان عینی می گویند مأموران دولتی در همانجا شیعیان را کافر خواندند. وی یک روز در حبس به سر برد.

24 اکتبر 2009 "رضا السید حجی الهاشم" 16 ساله بازداشت و به یک ماه زندان و 70 ضربه شلاق محکوم شد. اتهام وی نیز داشتن انگشتر حرز امام جواد(ع) و یک کتاب دعا بود.

25 اکتبر 2009 "یوسف شرف الهاشم" 40 ساله بازداشت و به یک ماه زندان محکوم شد. اتهام وی برپایی نماز جماعت در منزل شخصی خودش بود. در 26 و 27 اکتبر به ترتیب "عبدالمحسن ناصر الشیخ" 27 ساله و "قاسم علی الحساوی" 18 ساله بازداشت شدند. علت بازداشت آنان برگزاری جشن میلاد امام زمان(عج) در نیمه شعبان اعلام شدو.

یکم نوامبر 2009 "جابر علی العبید" 22 ساله از روستای الرمیله به اتهام برگزار جشن میلاد امام حسین مجتبی(ع) بازداشت شد. سوم نوامبر نیز "منیر علی الحساوی" و "أحمد محمد العیسی" از روستای "بنی معن" در استان أحساء به دستور مستقیم حاکم منطقه شرقیه بازداشت شدند. اتهام آنان نیز کمک برای برگزاری جشن نیمه شعبان بود. چهارم نوامبر نیز "علی محمد الثواب" 19 ساله بازداشت شد. اتهام او نیز کمک برای برگزاری جشن نیمه شعبان بود. هشتم نوامبر هم "منیر باقر الجصاص" 28 ساله که کارمند شهرداری روستای عوامیه است، بازداشت شد.

11 نوامبر 2009 "انور السید سلمان العلی" و "حسین عبدالمحسن الحسان" 26 ساله که پیشتر بازداشت شده بودند به دو هفته حبس محکوم شدند. این دو نفر برای دومین بار روانه زندان می شدند. در همان روز نیز "حسین یوسف الحربی" 22 ساله از روستای الرمیله به اتهام کمک برای برگزاری جسن میلاد امام حسن مجتبی(ع) بازداشت شد.

14 نوامبر 2009 "حسین عبدالمحسن الحسان" 26 ساله به اتهام شرکت در جشن میلاد امام مهدی(عج) و جشن میلاد امام حسن مجتبی(ع) و نیز کمک در برگزاری جشن میلاد دیگر ائمه اطهار، بازداشت شده و روانه زندان شد. 16 نوامبر نیز نیروهای امنیتی "مصطفی معتوق الرشید" 25 ساله را به علت نامعلومی بازداشت کردند

منبع قائم نیوز

شنبه دوازدهم 10 1388
نگاهی به رتبه جهانی تعدادی از سایتهای مراجع معظم تقلید
به گزارش«شیعه نیوز» جستجوگر الکسا رتبه سایت های جهان را نشان میدهد . این رتبه به میزان بازدیدهایی میباشد که کاربران از سایتها به عمل می اورند . در این امار گیری که توسط خبرنگار شیعه نیوز صورت پذیرفت از میان تعدادی از سایتهای مراجع تقلید امار زیر بدست امده است .
شایان ذکر است این امار در روز 11 دی ماه 88 انجام شده است و امار ها متعلق به اخرین بروز رسانی سایت الکسا میباشد .
این رتبه بندی بر مبنای رتبه جهانی تنظیم گردیده است
 رتبه اول :
سایت مقام معظم رهبری رتبه داخلی472 و رتبه جهانی 30259
رتبه دوم :
سایت ایت الله سیستانی رتبه داخلی 2640 و رتبه جهانی72177
رتبه سوم :
سایت ایت الله مکارم شیرازی رتبه داخلی 1284 رتبه جهانی 75447
رتبه چهارم :
سایت ایت الله وحید خراسانی  رتبه داخلی 2673 و رتبه جهانی 208863
رتبه پنجم :
سایت ایت الله روحانی رتبه داخلی 6287 و رتبه جهانی 231823
رتبه ششم :
سایت ایت الله سید صادق شیرازی رتبه داخلی 5000 و رتبه جهانی 410506
رتبه هفتم :
سایت ایت الله نوری همدانی رنبه داخلی5252 و رتبه جهانی 571374
رتیه هشتم :
سایت ایت الله لطف الله صافی رتبه داخلی - و رتبه جهانی 1,053,689
رتبه نهم :
سایت ایت الله سبحانی رتبه داخلی - و رتیه جهانی 1,182,442
رتبه دهم :
سایت ایت الله علی صافی رتبه داخلی - و رتبه جهانی 1,380,222
رتبه یازدهم :
سایت ایت الله شاهرودی رتبه داخلی رتبه داخلی - و رتبه جهانی 1429858
منبع شیعه نیوز
شنبه دوازدهم 10 1388

 میشل عون: عاشورا انقلابی جهانی است

 

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از  ابنا «میشل عون» رییس حزب آزاد ملی لبنان با اشاره به همزمانی ایام عزاداری امام حسین (علیه السلام) و سال نو میلادی خاطرنشان کرد: شهادت امام حسین(علیه السلام)در روز عاشورا به عنوان احیاکننده عدالت، تاریخی جدید برای بشریت به ارمغان آورد.

 

وی انقلاب‏ها در جهان را مسیری حتمی برای انسان‏ها توصیف کرد و اظهار داشت: این مسیر حتمی، که در مواردی با ایثار و فدای جسم و جان همراه خواهد بود، باید متعالی شده و استمرار یابد.

 

رئیس حزب آزاد ملی لبنان شهادت امام حسین (علیه السلام) در روز عاشورا را متعالی‏ترین نوع جانفشانی در راه احقاق حق دانست و افزود: امام حسین (علیه السلام) با این انقلاب بزرگ، نزد مسیحیان از جایگاه والایی برخوردار است.
شیعه نیوز
پنج شنبه دهم 10 1388

 حجةالاسلام و المسلمین ری شهری: احتمال لغو عمره مفرده

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از واحد مرکزی خبر، نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی گفت: در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات با مقامات عربستانی، عمره مفرده لغو خواهد شد.


حجةالاسلام و المسلمین ری شهری در مصاحبه با خبرنگار ما با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره حفظ عزت و حرمت زائران ایرانی و با بیان این که عمره مفرده عملی مستحبی است؛ افزود: هر چند طرف سعودی در مذاکرات قول مساعد داده است، اما در صورتی که مذاکرات به نتیجه نرسد،‌ احتمال لغو امسال عمره مفرده وجود دارد.


نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی تصریح کرد: در صورتی که خواست های ما برآورده شود، این سفر معنوی همانند گذشته انجام خواهد شد

منبع شیعه آنلاین

پنج شنبه دهم 10 1388
 اسلام به سرعت در انگلیس رو به گسترش است
شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی با اعلام این مطلب افزود در حال حاضر مسلمانان پس از مسیحیان بیشترین تعداد جمعیت انگلیس را به خود اختصاص داده اند.

  اسلام در انگلیس با سرعت رشد می کند البته این مسئله فقط به انگلیس محدود نیست بلکه در دیگر کشورهای اروپایی نیز روز به روز برتعداد مسلمانان افزوده می شود. مهاجرت مسلمانان از کشورهای دیگر به قاره سبز یکی از علل اصلی رشد اسلام در اروپا است. آمار بالای تولد کودکان مسلمان نیز از دیگر علل اصلی تاثیرگذار بر این مساله است.

منبع شیعه نیوز

سه شنبه هشتم 10 1388
X