• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 56462
 • دوشنبه 1387/5/7
 • تاريخ :

راهنماي استفاده از اتوي مو

اتوي مو

بر خلاف سال ها پيش که موهاي فر مد بود، چند سالي است که هر چقدر موهاي صاف تر و يک دست تري داشته باشيد، براي رفتن به يک مهماني زنانه مشکل کمتري داريد. ولي بسياري از محصولات جديد، کار خانم هايي را که موهاي فر و مجعد دارند، راحت کرده است. دو نمونه از محصولاتي که مي توان با آن ها در خانه موهايي صاف را براي خود فراهم کرد: اتوي مو و سشوار است. اگر شما هم از گروه خانم هايي هستيد که هر روز اتوي مو دست تان است، يک لحظه صبر کنيد، دست نگه داريد و توصيه هاي ما را درباره ي استفاده ي صحيح از اتوي مو بخوانيد.

اگر موهايتان مش يا رنگ شده است

موهاي طبيعي در برابر حرارت اتوي مو مقاومت بيشتري دارند، ولي اگر شما موهايتان را رنگ، فر، مش يا هاي‌لايت کرده‌ايد، بايد در استفاده از اتوي مو دقت بيشتري به خرج دهيد.

درباره ي موهايي که به نوعي تحت تاثير مواد شيميايي قوي که در آرايشگاه‌ها براي تغيير رنگ مو استفاده مي‌شوند، قرار گرفته‌اند و به نوعي آسيب ديده‌اند، حرارت اتوي مو ممکن است سبب آسيب بيشتر و حتي خشک شدن و ريزش اين موها شود. بنابراين اگر موهايتان را مش، فر و دکلره کرده‌ايد، تا حد امکان از اتوي مو استفاده نکنيد.

اگر هم مجبور شديد از اتوي مو براي صاف کردن موهايتان استفاده کنيد، آن را خيلي کم استفاده کنيد. همچنين درجه اتوي مو را روي حرارت‌هاي پايين‌تر تنظيم کنيد.

استفاده از اتوي مو روي موهاي مصنوعي

اين روزها بعضي از خانم‌ها در لابه‌لاي موهايشان، موهاي اکستنشن(مصنوعي) را اضافه کرد‌ه‌اند و از کلاه گيس‌ها براي پر پشت‌تر نشان دادن موهايشان استفاده مي‌کنند.

اتو کردن اين موهاي مصنوعي دقت بسيار بيشتري نياز دارد، براي اين که اگر شما اين موها را با همان درجه حرارت اتوي مو که موهاي طبيعي را با آن اتو مي‌کنيد، صاف کنيد و يا با همان دفعات آن ها را صاف کنيد، امکان سوختن و آسيب ديدن اين موها وجود خواهد داشت. براي اين که اين موها آسيب نبينند و سالم باقي بمانند، حرارت اتوي مو را هنگامي که آن را روي اين دسته از موها مي‌کشيد، کاهش دهيد و از طرف ديگر، دفعات کمتري اين موها را لاي چنگک‌هاي سراميکي اتوي مو قرار دهيد.

مو

اين توصيه‌ها را جدي بگيريد

1- موهاي تميز را اتو کنيد:

بهتر است هنگامي که موهايتان را به تازگي شسته‌ايد و تميز کرده‌ايد، از اتوي مو براي حالت دادن و صاف کردن موهايتان استفاده کنيد. وقتي موهايتان چرب است و چند روزي است حمام نرفته‌ايد، اگر از اتوي مو استفاده کنيد، اين چربي‌ها و آلودگي با حرارت اتو به خورد موهايتان مي‌روند و موهايتان آسيب مي‌بينند.

2- سشوار بکشيد:

پس از صاف و يک دست کردن موهايتان با اتوي مو، روي آن ها سشوار بکشيد. ولي به جاي استفاده از باد داغ سشوار، از باد سرد آن استفاده کنيد. اين کار موهاي شما را براق‌تر مي‌کند و در عين حال چون از باد گرم سشوار استفاده نکرده‌ايد، باز هم به نفع سلامت موهايتان کار کرده‌ايد.

3- پيش از‌ آن شانه کنيد:

براي اين که حرارت اتوي مو کمتر روي موهايتان باقي بماند، پيش از اتو کردن موهايتان، آن ها را شانه کنيد. حتما قبول داريد که اتو کردن و صاف کردن موهاي شانه شده بسيار راحت‌تر از موهاي نامرتب و درهم است. شما در اين صورت مي‌توانيد دفعات کمتري اتوي مو را روي موهايتان بکشيد.

4- شب بهتر از صبح:

بهتر است شب به حمام برويد و موهايتان را بشوييد و تميز کنيد و سپس آنها را با اتو صاف کنيد و به رختخواب برويد، چون اين کار موجب مي‌شود صبح موهاي مرتب تر و زيباتري داشته باشيد. اگر با موهاي خيس و نامرتب بخوابيد، صبح روز بعد بايد مدت بيشتري را براي صاف کردن موهايتان با اتوي مو صرف کنيد و به طور مسلم، موهايتان حرارت بيشتري خواهند ديد.

5- از ژل استفاده کنيد:

براي اين که موهايتان بهتر حالت بگيرند، هر بخشي از آن را که مي‌خواهيد اتو بکشيد، ژل بزنيد، اين کار موجب مي‌شود موهايتان بهتر حالت بگيرند و زيبا و براق نيز به نظر بيايند.

روش صحيح استفاده از اتوي مو

اگر شما از اين روش‌ براي اتو کردن موهايتان استفاده کنيد، علاوه بر اين که موهايي صاف و براق خواهيد داشت، موهايتان سالم نيز مي‌مانند:

1- پس از شستن موهايتان و خارج شدن از حمام، موهايتان را با حوله‌اي خوب خشک کنيد.

3- سپس با يک شانه و با کمک دستان‌تان موهايتان را شانه کنيد و آن ها را صاف کرده و يا به صورت حلقه‌‌حلقه شکل دهيد.

3- از اتوي مو براي صاف کردن موهايتان استفاده کنيد. فراموش نکنيد شما نبايد بيش از پنج دقيقه اتوي مو را روي موهايتان نگه داريد.

دکتر گلرخ ثريا

*مطالب مرتبط:

مکمل ويتامين و املاح براي جلوگيري از ريزش مو

چگونه و با چي سرم را بشويم؟

چطور موهاي بلند را بايد شست؟

ريزش موي سر در آقايان

ريزش موي سر در خانم ها

براي داشتن موهايي زيبا چه كاري انجام دهيم؟

فر کردن مو در خانه يا آرايشگاه؟

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
بهداشت مو

بهداشت مو

مو یكی از ضمائم پوست است كه از دو قسمت تشكیل شده است. قسمتی از آن كه دیده می شود، از سلولهای مرده به وجود آمده و قسمت دیگر، ریشه و پیاز مو نام دارد كه سلولهای زنده و فعالی دارد . یك انسان بالغ در حدود 000/100 تار مو بر روی ...
مو؛ نصف زیبایی رو

مو؛ نصف زیبایی رو

توجه به این نكته ضروری است كه هر چند مو از سلول های مرده تشكیل شده ولی خود از وضع درون انسان حکایت می کند. نگهداری از مو از جمله حساسیت های یك فرد اجتماعی است و مو كه خود سلولی بی جان است به انسان جان می بخشد تصور یك انسان ب...
اثرات مضر رنگ مو

اثرات مضر رنگ مو

میزان آلرژی و حساسیت ناشی از مصرف رنگ مو در مصرف‌کنندگان رو به افزایش است و این رقم نسبت به چند سال گذشته، دو ‌برابر شده‌ است. گذشت آن روزگاری که روی سر مردم نهایتا سه رنگ مو می رویید: مشکی، قهوه‌ای و بور. حالا به اندازه آدم‌های روی کره زمین، رنگ مو...
UserName