• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 6393
 • جمعه 1386/8/11
 • تاريخ :

  درج و حذف ستون‌ها و سطرها 

ممكن است بعد از اینكه داده ها را در برگه كاری وارد كردید بفهمید كه لازم است سطرها یا ستون هایی را اضافه یا حذف كنید. براحتی می توانید سطرها یا ستون هایی را بین داده های موجود درج كنید. داده ها جابجا می شوند تا برای سطرها یا ستون های جدید، جا باز شود. به همین راحتی هم می توانید سطرها یا ستون ها را حذف كنید(خواه حاوی داده باشند، خواه نباشند). وقتی كه سطرها یا ستون ها را حذف می كنید، داده های موجود، جای آنها را پر می كنند. اگر فرمولی نوشته باشید كه در جدول محاسبه می شود، بعد از اضافه كردن یا حذف كردن ردیف ها و ستون ها، فرمول، خود را بصورت خودكار تنظیم می كند.

 

 سطر یا ستون را انتخاب كنید  

 برای درج كردن یك سطر، سطر زیرین آن را انتخاب كنید (برای انتخاب سطر، روی شماره آن كلیك كنید). سطرجدید. بالای سطری كه انتخاب كردید ظاهر خواهد شد. برای درج یك ستون، ستون سمت راست این ستون جدید را انتخاب كنید (برای انتخاب ستون، روی اسم آن كلیك كنید)، ستون جدید، سمت چپ ستونی كه انتخاب كردید درج خواهد شد.


Insert را انتخاب كنید  

 روی سطر یا ستون انتخاب شده، كلیك راست كنید و از منوی حاصله،گزینه Insert را انتخاب كنید.

 

یك سطر یا ستون جدید درج می شود  

 سطر جدید، بالای سطری كه انتخاب كردید درج می شود. ستون جدید در سمت چپ ستونی كه انتخاب كردید درج می شود. برای اینكه مشخص كنید آیا فرمت دهی روی سطر یا ستونی كه درج كردید اعمال شود یا خیر، روی فلش دكمه Paste Options كلیك كنید و یكی از گزینه ها را انتخاب كنید. (برای اینكه فرمت سلول بالایی به سلول جدید منتقل شود، گزینه Format Same As Above را انتخاب كنید. برای اینكه فرمت سلول پایین به سلول جدید منتقل شود، گزینه Format Same As Below را انتخاب كنید. اگر هم می‌خواهید سلول جدید، فرمتی نداشته باشد، گزینه Clear Formatting را انتخاب كنید- مترجم)

 

 سطر یا ستون را انتخاب كنید  

 برای حذف یك سطر یا ستون، عنوان آن را انتخاب كنید.

 

سطر یا ستون را حذف كنید  

 روی سطر یا ستون انتخاب شده، كلیك راست كنید و از منوی حاصله، گزینه Delete را انتخاب كنید. به محض اینكه این گزینه را انتخاب كنید، آن سطر یا ستون بصورت خودكار می شود و داده های مجاور به سمت بالا یا چپ حركت می كنند تا فضای خالی را پر كنند.

 

 انتخاب كردن سطرها یا ستون های مجاور   

 برای درج یا حذف چند سطر یا ستون مجاور بصورت همزمان، با ماوس روی عنوان آنها بكشید تا آن سطرها یا ستون ها انتخاب شوند. روی آنها كلیك راست كنید و Insert یا Delete را انتخاب كنید. تعداد مساوی سطر یا ستون درج می شود یا سطرها یا ستون های انتخاب شده، حذف می شوند.


*توجه  *

فرمول ها خود را تنظیم می كنند

اگر فرمول هایی نوشته باشید كه روی محدوه ای از سلول ها محاسبه می شوند، بعد از اینكه ردیف ها یا ستون های جدیدی در آن محدوده درج كردید، فرمول ها خود را تنظیم می كنند.

 

درج یك سلول

اگر یك یا چند سلول را انتخاب كنید و بعد گزینه Insert را انتخاب كنید، كادر محاوره ایInsert باز می شود و مشخص می كند كه می خواهید سلول ها چگونه درج شوند، (با حركت دادن سلول‌های موجود به سمت پایین یا به سمت راست) بعد از انتخاب، روی Ok كلیك كنید.

 

 

 

چگونه داده ها را جابجا و كپی كنیم

چگونه داده ها را جابجا و كپی كنیم

اگر مجبور شوید داده ها را به محل دیگری از برگه كاری جابجا یا كپی كنید و محل جدید در نزدیكی محل اولیه باشد ساده ترین راه برای این كار، این است كه داده ها را با ماوس بكشید و رها كنید. خواه بخواهید یك سلول را...
 چگونه ازAutoFill استفاده كنیم

چگونه ازAutoFill استفاده كنیم

قابلیت AutoFill با پر كردن خودكار مدخل های تكراری یا یك سری داده (مانند Apri ،May ، June) می تواند ورود داده ها را به میزان چشمگیری سرعت بخشد...
 چگونه سلول ها را انتخاب كنیم

چگونه سلول ها را انتخاب كنیم

اگر سلول ها، بلوك های ساختمانی برگه كاری باشند، محدوده ها، ملاط برای نگه داشتن آنها در كنار یكدیگر می باشند، دامنه یا محدوده، یك گروه مستعطیلی از سلول های مجاور است. بعد از اینكه ...
UserName
عضویت در خبرنامه