• Nombre de visites :
  • 400
  • 24/10/2007
  • Date :

Kadın ve çocukları da vurdular

    24/02/2007
    Amerikan askerlerinin, aralarında kadın ve çocukların da olduğu 20'den fazla kişiyi öldürdüğü bildirildi.

Kadın ve çocukları da vurdular

    Irak'ın doğusunda Ramadi kentinde, Amerikan askerleriyle direnişçiler arasındaki dünkü çatışmalarda aralarında kadın ve çocukların olduğu 20'den fazla kişinin öldüğü haber veriliyor.

    Amerikalı bir yetkili, dün sabah erken saatlerde direnişçilerin Amerikan askerlerine hafif silahlar ve RPG ile saldırı düzenlemesi üzerine başladığını söylediği ve 6 saat süren çatışmalarda, 12 direnişçinin öldürüldüğünü, 3'ünün yaralandığını kaydetti.


   

Kadın ve çocukları da vurdular

    Yerel yetkililer ise çatışmalarda aralarında kadın ve çocukların bulunduğu 26 kişinin öldüğünü bildirdi. Iraklı yetkililer, üç evin hasar gördüğü çatışmalarda 4 kadın ve çocuğun öldüğünü açıkladı.


    Bölgedeki bir AP muhabirinin çektiği fotoğraflarda da iki erkek çocuğunun cesediyle yıkılan bir evin enkazından çıkarılan battaniyelere sarılı 4 ya da 5 cesedin görüntüleri yer aldı.

    Ramadi hastanesinden bir doktor da bölge halkının enkaz altından 26 ceset çıkardığını söyledi. Sünni direnişçilerin kalesi durumundaki Anbar bölgesinin merkezinde bulunan Ramadi kenti, savaşın en kanlı sokak çatışmalarının bazılarına sahne olmasıyla da tanınıyor.

Kadın ve çocukları da vurdular

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)