• Nombre de visites :
  • 347
  • 24/10/2007
  • Date :

Ayetullah Hamenei: Düşmanlarımız psikolojik savaşı kaybetmiştir

    24/02/2007

Ayetullah Hamenei: Düşmanlarımız psikolojik savaşı kaybetmiştir

    İran İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, İran İslam İnkılabı'nın zaferindeki asıl etkenin ‘sabır' ve ‘şükür' olduğunu belirterek, İslam İnkılabı'nın bu zamana kadar sürdürdüğü yola devam edeceğini söyledi.
    Rehberi seçmek ve rehberin çalışmalarını denetlemekle görevli olan Bilgeler Meclisi'nin üyelerini kabul eden İslam İnkılabı rehberi, ülkenin ilerlemesi ve kalkınması, dünya düzeyindeki konumu gibi konularda, İran'da İslam İnkılabı'ndan sonraki yılların, diktatör Şah rejimi ile mukayese edilemeyecek kadar farklı olduğunu belirterek, Bugün İslami İran çok güçlü ve uluslar arası arenada da son derece önemli konuma sahip. Artık dünya İran'ı, bölgesel ve uluslar arası dengelerde hesaba katmak zorunda kalıyor dedi.
    Ayetullah Hamenei, düşmanların İran halkını, İslam Nizamı ve İnkılap'tan soğutmaya dair çabalarında da umutlarını yitirdiklerini zira İslam İnkılabı zaferinin yıldönümünde İran halkının milyonluk kitleler halinde katılmasının, düşmanın tamamen umutsuzluğa düşmesine yol açtığın kaydederek, İran halkı geçmişte olduğu gibi bir daha düşmanın hevesinin kursağında kalmasına vesile olmuştur dedi.
    Düşmanların İran aleyhindeki tehdit gibi şayiaların psikolojik bir savaş olduğunu ve düşmanların geçmişe göre düşmanlıkları konusunda hiçbir şey değişmediğini belirten İslam İnkılabı rehberi, Bundan dolayı ülkede olağanüstü bir durum yok, her şey normal seyrindedir dedi.
    İslam İnkılabı rehberi, düşmanların hile ve oyunları karşısında yetkililer ve halkın son derece uyanık olmaları gerektiğine de vurgu yaparak, Düşmanın en büyük hedefi, milleti ve devletiyle birlik içinde olan İran halkının bu vahdetini bozmaktır. Bu konuda düşman hatta bazı yetkililerin farklı görüşlerde olmasını bile bahane yapmaya çalışmaktadır dedi.
    Ayetullah Hamenei, düşmanın bölgede mezheplerarası bir fitne çıkarmaya çalıştığına da dikkat çekerek, Bu konuda düşman, son derece yoğun bir faaliyet içinde ama İslam alimleri ve yetkililer, düşmanın bu oyununun farkında olarak, düşmanın bu şom emelinin gerçekleşmesine asla izin vermeyeceklerdir ifadesini kullandı.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)