• Nombre de visites :
  • 349
  • 24/10/2007
  • Date :

Arınç ve Haddad Adil Görüşmesi

    20/02/2007

Arınç ve Haddad Adil Görüşmesi

    İslami İran ve Türkiye arasında siyasi ve iktisadi ilişkiler gelişirken, İran Meclis Başkanı Haddad Adil'in Türkiye'li yetkililerle görüşmeleri de iki ülke ilişkilerinin daha da gelişmesine vesile olacak.TBMM Başkanı Bülent Arınç, İslami İran Meclis Başkanı Dr. Golam Ali  Haddad Adil ve beraberindeki heyetiyle görüştü.
     Arınç, İran Heyetini 1999 yılından sonra ilk kez TBMM'de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye'nin, hem siyasi, hem ekonomi alanda İran'la iyi ilişkiler içerisinde oluğuna dikkat çekti.
     Arınç, 1999'da Hikmet Çetin'den sonra Meclis'e resmi anlamda gerçekleşin ilk ziyaret. Bu son derece memnun edici dedi.
     Arınç, iki ülkeyi yakından ilgilendiren bölgesel konuları ele alacaklarını ve bu konuda İran heyetiyle bir toplantı gerçekleştireceğini belirtti.
     İslami İran Meclis başkanı Haddad Adil de, Türkiye'ye ve Meclis'e yaptıkları ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İki ülke arasında 7 yıl zarfında resmi bir ziyaret gerçekleşmemiştir. Bu iyi ilişkiler içerisinde olan ülkelerimize yakışmıyor. Bundan sonra daha sıkı görüşeceğimizi umuyorum. Bu ziyaret bölge barışına katkı sağlayacak dedi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)