• Nombre de visites :
  • 438
  • 24/10/2007
  • Date :

Henniye: Amerika Filistin halkının istek ve iradesine saygı göstermeli

    14/02/2007

Henniye: Amerika Filistin halkının istek ve iradesine saygı göstermeli

    Filistin başbakanı İsmail Henniye Amerika'dan Filistin halkının istek ve iradesine saygı göstermesini ve HAMAS'la ilgili tutumunu gözden geçirmesini istedi.
    Fars haber ajansının haberine göre Filistin milletine hitaben yaptığı konuşmada Henniye Amerika'dan Filistin seçimlerinin sonucu ile ilgili iki yüzlülükten sakınmasını ve HAMAS'a karşı aceleci tutumunu yeniden gözden geçirmesini istedi.
    Mekke anlaşmasının Filistin halkının azim ve iradesi ve Filistinli grupların ortak tavrını sergilediğini kaydeden Henniye başta Amerika olmak üzere dünyadan Filistin halkının istek ve iradesine saygı göstermesini istedi.
    Filistin halkına yönelik iktisadi kuşatmanın da kaldırılması gerektiğine vurgu yapan Henniye Arap ve Avrupa ülkelerinden Mekke anlaşması için işbirliği yapmalarını istedi.
Milli vahdet hükümetinin de kurulmasına değinen Henniye bu hükümetin kısa sürede Mekke anlaşması çerçevesinde kurulacağını, hükümetin 24 görevinden 9'unun HAMAS, 6 bakanlığın Elfetih, 5 görevin bağımsız siyasi gruplar ve 4 görevin de kabineye katılmak isteyen parlamenterlere tahsis edildiğini kaydetti. Maliye bakanlığının Selam Fayyaz başkanlığında görevine devam edeceğini kaydeden Henniye, iç işleri ve dış işleri bakanlıkları için bağımsız grupları düşündüklerini sözlerine ekledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)