• Nombre de visites :
  • 406
  • 24/10/2007
  • Date :

Haddad Adil: Büyük İslam coğrafyasını ‘parçala-böl' siyaseti İslam düşmanlarının yeni stratejisidir

     16/01/2007

Haddad Adil: Büyük İslam coğrafyasını ‘parçala-böl' siyaseti İslam düşmanlarının yeni stratejisidir

    İslami İran meclis başkanı Gulamali Haddad Adil, düşmanların İslam topraklarını parçalama için yeni senaryolar hazırladıklarını belirtti.
    Sudan Savunma Bakanı'nı kabul eden Haddad Adil, Büyük İslam ülkelerinin parçalanıp küçük küçük topraklara dönüştürülmesinin İslam düşmanlarının yeni stratejileri olduğunu söyleyerek, Irak, Lübnan, Filistin ve Afganistan'da yaşanan gelişmeler bunun en belirgin örneğidir. Düşmanların özellikle de siyonist İsrail ve Amerika'nın asıl hedefi Sünni ve Şii Müslümanlar arasında çatışma çıkarmaktır dedi.
    İran meclis başkanı, düşmanların oyunlarının bozulmamsı için Müslümanların birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiğini hatırlatarak ‘İslam ülkeleri ve müslüman milletler düşmanların oyunlarının gerçekleşmesine izin vermemeliler' dedi.
    Sözkonusu görüşmede Sudan savunma bakanı Abdurrahim Muhammed Hüseyin de, Müslümanlar arasında birlik ve beraberlik konusunda İran'ın çabalarını takdir ederek, İmam Homeyni'nin rehberliğindeki İslam İnkılabı'nın İran topraklarında zafere kavuşması İslam tarihinin en önemli hadisesidir, zira İslam İnkılabı ilk kez Sünni ve Şii Müslümanların birlikte yaşayabileceğini göstermiştir ve aynı zamanda İslam dünyasının uyanması ve bilinçlenmesine vesile olmuştur dedi.
    Sudan savunma bakanı Lübnan ve Filistin'de birlik ve beraberliği, İsrail'e karşı mücadelenin de, İslam İnkılabı'ndan ilham alınan hareketlerin devamı olarak niteledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)