• Nombre de visites :
  • 383
  • 24/10/2007
  • Date :

ABD'nin Irak'a getirdiği barış!!

       09/01/2007

ABD'nin Irak'a getirdiği barış!!

     Irak Sağlık Bakanlığı'nın gizli istatistiklerine göre ABD işgali altındaki Irak'taki toplam ölü sayısı son 6 ayda 17 bini geçti.
    Washington Post gazetesi, Irak'ta geçen yılın ikinci yarısında 17 binden fazla Iraklı'nın öldüğünü bildirdi. Irak Sağlık Bakanlığı'nın gizli istatistiklerine göre bu rakam, 2006'nın ilk yarısına oranla artış gösterdi. Ölenlerin çoğu sivil ve polis.

    Haberde, geçen yılın ilk 6 ayında 5 bin 640 sivil ve polisin öldüğüne dikkat çekildi ve son 6 ayda bu rakamın neredeyse üçe katlandığı ve toplam 17 bin 310 kişinin hayatını kaybettiği öne sürüldü.
    Irak'ta işçilere pusuNULL ölü

    Irak Sağlık Bakanlığı'nın elindeki verilere göre 2006 yılında toplam ölü sayısı 22 bin 950 olduğu halde, 1 Ocak 2007'de Irak Savunma, Sağlık ve İçişleri bakanlıklarının ortak açıklamasındaki ölü sayısı 13 bin 896 olarak görülüyor.

    IRAK'TA İŞÇİLERE PUSUNULL ÖLÜ
    Ülkede devrik lider Saddam Hüseyin'in idamından sonra tırmanan şiddet olayları sürüyor. İşçileri taşıyan bir minibüs, Şiilerin yaşadığı bir bölgeden Bağdat Havaalanı'na giderken, Sünni nüfusun yoğun olduğu Emriye'de pusuya düşürüldü.

    Hastane kaynakları 15 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıda, 15 kişinin de yaralandığını açıkladı.

    Reuters haber ajansına konuşan 15 yaşlarındaki bir genç, saldırıdan kendisiyle birlikte 5 veya 6 kişinin kurtulduğunu belirtti. Polis ve İçişleri Bakanlığı, olayın soruşturulduğunu kaydetti.

    Havaalanlarının denetimini üstlenen Irak Ulaştırma Bakanlığı, Şii lider Mukteda Es Sadr'ın destekçilerinin kontrolünde.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)