• Nombre de visites :
  • 480
  • 24/10/2007
  • Date :

ABD savaş gemileri Somali'ye demir attı

                                                                                                                                              

ABD savaş gemileri Somali'ye demir attı
6Ocak 2007
     Müslüman direnişçilere karşı yok etme operasyonu hazırlığı
    İslâm Mahkemeleri Birliği'nin uzun yıllar sonra Somali'ye barış ve huzur getirmesinden rahatsız olan emperyalist ABD, şimdi de bu ülkeyi işgal etme hazırlığında. Maşası Etiyopya'yı kullanarak Somali'ye saldırtan ABD, savaş gemilerini bu ülkeye göndererek Müslüman direnişçilere karşı büyük bir operasyona hazırlanıyor. Öte yandan; Somali'deki Müslüman direnişçiler, ABD'nin katliam operasyonuna karşı, dünya Müslümanlarının duyarlı olmasını istedi.

    Başta Irak ve Afganistan olmak üzere kendi yönetimine karşı çıkan her ülkeye savaş açıp işgal eden emperyalist ABD, şimdi de Müslüman Somali'ye göz dikti.

    İslâm Mahkemeleri Birliği'nin, 15 yıldır süren kabile ve iç çatışmaları sonlandırarak bu ülkede barış ve huzuru sağlamasını hazmedemeyen ABD, maşası Etiyopya'yı kullanarak Somali'yi işgal ettirmesinden sonra, deniz kuvvetlerine bağlı savaş gemilerini de bu ülkeye gönderdi.

    Yabancı kaynaklar; işgal gücü ABD'nin, kardeş kanı dökülmemesi için büyük şehirlerden çekilen direnişçileri yok etmek için denizden, havadan ve karadan büyük bir operasyon başlatma hazırlığı içinde olduğunu öne sürdüler. Bu görüşü doğrulayan bir açıklama da Washington yönetiminden geldi.

    Emperyalist ABD ordu sözcülüğünden yapılan açıklamada ise; El Kaide bahane edilerek, Somali'ye özel birlik gönderildiğini ve Amerika deniz kuvvetlerine bağlı gemilerin Somali kıyılarında demir attıkları açıklandı.

    Washington ordu sözcülüğünden Sean McCormark tarafından yapılan açıklamada, Etiyopya'nın Somali'yi işgali desteklenerek, El Kaide ve İslâm Mahkemeleri Briliği gibi terör gruplarını bünyelerinde barındıran oluşumların yapılanmalarına, direnişçilerin kaçmasına ve bölgeye giriş çıkışlarına asla müsaade edilmeyecektir denildi.

    DİRENİŞÇİLERDEN MÜSLÜMANLARA MESAJNULL'YE SESSİZ KALMAYIN

    Bu arada; dağlık ve ormanlık bölgelere çekilen İslâm Mahkemeleri Birliği'ne bağlı direnişçiler, kardeş kanı dökülmemesi için Somali'nin büyük şehirlerinden sınır bölgelerindeki dağlık ve ormanlık alanlara çekildiklerini belirterek, ABD, Etiyopya sınırında İslâmî bir devletin kurulmasından rahatsız oldu. Bizi terör örgütleriyle özdeşleştirerek yok etmek istiyor. Ama mücadelemiz sürecek. Bizim için ölüm şehadettir. Dünya Müslümanlarından bizi yalnız bırakmamalarını istiyoruz. Onların elinde her türlü gelişmiş teknolojik silahlar var. Biz ise imanımıza ve Rabbimize güveniyoruz. Allah yolunda kaybedeceğimiz bir şey yok dediler.

    Öte yandan Kenya hükümeti, Müslüman direnişçilerin ülkelerine sızmalarını önlemek için Somali sınırını kapattıklarını açıkladı.

    Avrupa Birliği de, Somali hükümetine ülkede barışı sağlaması için çağrıda bulundu. Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, diyalog gönüllülüğü gösteren Müslüman direnişçilerin de barış arayışına ortak edilmesi gerektiğini söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)