• Nombre de visites :
  • 409
  • 24/10/2007
  • Date :

Saddam'ın diğer cinayet ortakları da yargılansın !

Saddam'ın diğer cinayet ortakları da yargılansın !

    Fransa İnsan Hakları Birliği Saddam'ın aceleyle idam edilmesini talihsizce değerlendirerek, insanlığın bu hassas konumda adil bir yargılama durumunu kaybetmesinin esef verici olduğunu açıkladı.
    Birlik konuyla ilgili yayınladığı bildiride Saddam'ın acele idam edilmesinin daha geniş kapsamlı hakikatlerin ortaya çıkmasını sağlayacak bir yargılamanın önünü aldığına değinilerek, Saddam'ın Irak'ta Şii ve Kürtlere karşı işlediği bütün katliamların yargılanması gerektiğini ilan etti.
    ABD'nin Saddam'ı sadece bir katliamıyla yargılamayı tercih ettiği belirtilen bildiride, ABD'nin Saddam'ın acele idamı ve yargısıyla dünyada işbirlikçilerinin ortaya çıkmasını önlediği vurgulandı.
     Fransa İnsan Hakları Birliği Başkanı Patric Bouduen bildiride ABD'nin Saddam'ı İran aleyhinde çıkarılan savaşta 8 yıl desteklediğini hatırlatarak, Fransa'nın da Saddam'ın cinayetlerinin destekçilerinden olduğunu, bugün sessiz kalan Batılı ülkelerin çoğunun Saddam'ın yanında yargılanmadıklarından dolayı sevinçli olduklarını belirtti.
    Fransa İnsan Hakları Birliği bildirisi sonunda Saddam'ın acımasız bir katil olduğunun kabul edildiği ama Saddam'ın acele idam edilmesinin insanlık önünde onun kapsamlı ve geniş bir yargılama yapılabilecek tarihi konumunu yok ettiğinin altı çizildi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)