• Nombre de visites :
  • 432
  • 24/10/2007
  • Date :

İran bölge ülkelerine teknoloji intikaline hazır

İran bölge ülkelerine teknoloji intikaline hazır

    İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu başkanı Haşimi Rafsancani, İslami İran'ın başta nükleer alan olmak üzere bilim ve teknoloji alanında elde ettiği tecrübeleri bölge ülkelerine sunmaya hazır olduğunu söyledi.
    Suriye Yüksek Eğitim Bakanı Gıyat Berekat'ı kabulünde bu açıklamayı yapan Rafsancani, bugün İran'ın bilim ve teknoloji de ciddi bir ilerleme kaydettiğini ve bu gerçeğin de bütün dünya tarafından görüldüğünü hatırlatarak ‘İslami İran, bölge ve bağımsız ülkelerin gelişmesi ve ilerlemesi için, teknolojik tecrübelerini intikal etmeye hazırdır' dedi.
    Rafsancani, iki ülkenin dini, kültürel, coğrafi açıdan ciddi ortaklıklarının olduğunu hatırlatarak, iki ülkenin potansiyeli en iyi şekilde kullanmasının İran ve Suriye ile bölgenin yararına olacağını söyledi.
    Görüşmede Suriye Yüksek Eğitim Bakanı da, Suriye'nin İran'la başta eğitim ve öğretim olmak üzene bilim ve teknolojide işbirliğini geliştirmek istediğini ayrıca Serbest Üniversite konusunda da İran'ın tecrübelerinden yararlanacaklarını söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)