• Nombre de visites :
  • 375
  • 24/10/2007
  • Date :

Ahmedinejad'ın mektubu Papa'ya iletildi

Ahmedinejad'ın mektubu Papa'ya iletildi

    İslami İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İran Dışişleri Bakanı Menuçehr Mutteki ile Papa 16'ncı Benedikt'e bir mektup gönderdi.
    Sabah saatlerinde Roma'ya ulaşan Mutteki, Vatikan'daki genel kabul merasimi sonrasında Roma Katolik Kilisesinin ruhani lideri Papa 16'ncı Benedikt ile görüştü.
     Mutteki, görüşme sırasında, Ahmedinejad'ın Papa'ya yazdığı mektubu iletti. Mektubun içeriği konusunda açıklama yapılmadı. Ancak İran haber kaynaklarına göre, İslami İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejad, mektubunda peygamberlerin ortak öğretilerine değinerek, bu öğretileri esas alan insani ve siyasi ilişkiler geliştirilmesinin önemine işaret etti.
    Uluslararası ilişkilerde halihazırdaki adaletsizliklerin varlığına da dikkati çeken Ahmedinejad, bu durumu ortadan kaldırabilmek için dünya ülkelerinin, muhtelif dinlerin işbirliğine de gereksinimi var dedi.
    İran'daki Vatikan Büyükelçisi Piskopos Angelo Mottola, geçtiğimiz günlerde Ahmedinejad'ı ziyaret etmiş ve Papa'nın Dünya Barış Günü vesilesiyle yayımladığı mesajı iletmişti. Bu ziyaret sonrasında, Ahmedinejad'ın da Papa'ya bir mektup yazacağı açıklanmıştı.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)