• Nombre de visites :
  • 408
  • 24/10/2007
  • Date :

Katil Olmert'ten İç Savaşçı Abbas'aNULL HAMAS'a karşı güçlendirilmeli'


   

Katil Olmert'ten İç Savaşçı Abbas'aNULL HAMAS'a karşı güçlendirilmeli'
   Siyonist rejimi İsrail başbakanı Ehud Olmert, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın İsrail'i resmen tanımayı kabule yanaşmayan HAMAS'a karşı güçlendirilmesi için her şeyin yapılması gerektiğini söyledi.
    Olmert, Kudüs'te İngiltere Başbakanı Tony Blair ile görüşmesinden sonra düzenlediği basın toplantısında, Filistinliler arasında görüşmelerden ve yol haritasının uygulanmasından yana olanların desteklenmesi gerektiğini belirterek, Mahmud Abbas'ın güçlendirilmesi için her şey yapılmalı diye konuştu.
    İsrail ve Filistinlilerden oluşan, mahkumlar konusundan sorumlu bir komisyon oluşturulduğunu açıklayan Olmert, danışmanlar aracılığıyla yapılan temasların sürdüğünü kaydetti. Olmert'in temaslar sözcüğüyle, Filistinliler tarafından geçen haziran ayında bir eylemde esir alınan İsrail askerinin serbest bırakılması için yapılan görüşmeleri kastettiği belirtiliyor.
    Basın toplantısında Suriye konusuna da değinen Olmert, Suriye Devlet başkanı Beşşar Esad'ın iki ülke arasında diyalog başlatılması çağrısını reddettiğini yineledi.
    Olmert, ‘'Suriye ile görüşmelerin başlatılması için koşulların oluştuğunu düşünmüyoruz. Basında ortaya atılmış bazı fikirlere yer veriliyor, ancak diğer taraftan Suriye'nin İsrail için çok önemli olan konulardaki tavrını görüyoruz'' dedi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)