• Nombre de visites :
  • 1345
  • 24/10/2007
  • Date :

Neccar: İran silahlı kuvvetleri gücünün doruk noktasına ulaştı

   

Neccar: İran silahlı kuvvetleri gücünün doruk noktasına ulaştı
   İran İslam Cumhuriyeti Savunma Bakanı Mustafa Muhammed Neccar İran silahlı kuvvetlerinin güç ve iktidarının doruk noktasına ulaştığını ilan etti.
    Neccar 220 yolcu vagonu üretimi konusunda yapılan imza töreninde İran halkının çeşitli alanlarda İslam devrimini desteklediğini ve iktidarın en büyük göstergesinin bu olduğunu söyledi.
    İsrail'in nükleer silahlara sahip olmasının açıklanmasına değinen Neccar, İsrail'in nükleer bombaları bulunduğunu dünyaya ilan ettiğini ama İran'ın iktidar ve gücünün halkı olduğunu dünyaya gösterdiğini ve İran halkının bu gücüyle hiçbir silaha ihtiyaç duymadığını belirtti.
    Siyonist İsrail rejimi başbakanı Olmert geçtiğimiz haftalarda İsrail'in nükleer silahlara sahip ülkeler arasında yer aldığını açıklamıştı.
    İsrail askeri nükleer teknoloji ve silahlara sahip bir rejim olarak hiçbir uluslar arası kanun ve anlaşmaya taraf olmadığı gibi Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) denetimlerinin yapılmasını da kabul etmemektedir.
    Neccar İran'ın nükleer silahlar yerine halkın iktidarı ve gücüne sahip olduğuna değinerek, İran silahlı kuvvetlerinin kendi yetenek ve kapasitesine dayanarak çok iyi bir konuma ulaştığını ve gücünün doğruna çıktığını vurguladı.
    İran'ın bütün gücüyle bölgesinde barış ve huzur ortamının hakim kılınmasına uğraştığına dikkat çeken Neccar, İran savunma bakanlığı ve savunma sanayisinin de bu yönde hareket ettiğini söyledi.
    Kaynak: irna.com

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)