• Nombre de visites :
  • 361
  • 24/10/2007
  • Date :

Fazlullah: ‘Lübnan, ABD ve İsrail'in mezhep savaşı çıkarmaya dayalı fitne meydanı olmayacak'


    Lübnan'ın seçkin İslam alimlerinden ve taklid mercii Allame Seyyid Muhammed Hüseyin Fazlullah, dış güçlerin özellikle de Amerika ve İsrail rejimlerinin Lübnan'a yönelik komplolarının bu zamana kadar Lübnan halkının ve direniş liderlerinin siyasi bilinç ve birliği sayesinde bozulduğunu belirterek, Lübnan halkının kesinlikle, bu ülkenin Amerika ve İsrail'in amacı olan mezheplerarası bir savaşın çıkmasına izin vermeyeceğini zira bu ülkenin sünnisiyle, şiisiyle kardeş olduğunu ve birlikte yaşadığını düşmanların ortak olduğunu ve bu doğrultuda geçen hafta Cuma namazında Sünni ve Şii müslümanların birlikte kıldıkları Cuma namazının da düşmanlara indirilmiş en büyük darbe olduğunu söyledi.
    Irak güvenlik güçlerinin başkent Bağdat'ta daha önce kaçırıldığı tahmin edilen 21 Iraklı sivilin cesedini ortaya çıkardığı bildirildi.
    İçişleri Bakanlığı makamlarının aktardığı bilgilere göre, başkent Bağdat'ta, çoğunda ağır işkence izleri olan 21 Iraklı sivilin cesedi ortaya çıkarıldı. Gün içinde kentin farklı bölgelerinde ve şehri ikiye bölen Dicle Nehri kıyısında bulunan cesetlerin, Adli Tıp Kurumu morguna taşındığı kaydedildi. Çoğunun el ve gözleri bağlı halde olduğu ifade edilen cesetlerin, yakın mesafeden silahla vurularak öldürülmüş olduğu saptandı. Cesetlerin tamamının erkek şahıslara ait olduğu da ifade edildi.
    Bu arada Bağdat Emniyet Müdürlüğü'nden isminin açıklanmasını istemeyen üst düzey bir emniyet yetkilisi, öldürülen kişilerde kullanılan silahların ülke genelinde kullanılan silahlardan farklı olduğunu düşündüklerini kaydetti. Yetkili, Bulunan bazı cesetlerle ilgili edindiğimiz izlenimler, mermi izleri ve cesetlerin yanında bulunan ateşli silahtaki kovanlar, Irak'ta kullanılan silahlara uymuyor dedi.
    Öte yandan Irak genelinde her gün benzer yöntemlerle öldürülmüş onlarca sivilin cesedi ortaya çıkarken, yetkililerin olaylara sessiz kalmasıysa akıllarda soru işaretleri bırakıyor.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)