• Nombre de visites :
  • 348
  • 24/10/2007
  • Date :

Rafsancani: ‘İslam ülkeleri Ortadoğu konusunda işbirliği yapmalı'

    İran İslam Nizamının Maslahatlarını Belirleme Kurumu başkanı Haşimi Rafsancani, İslam dünyasının Ortadoğu konusunda ortak hareket etmesi gerektiğini söyledi.
    Tahran'da Bahreyn büyükelçisini kabulünde bu açıklamayı yapan Rafsancani, Lübnan ve Irak'ta yaşanan mevcut duruma temas ederek, İki ülkenin bölgedeki konumları son derece önemli zira İran, Suriye, Mısır ve Fars Körfezi ülkelerinin ortak tutumu bölgede güvenlik ve barışı temin edebilir' dedi.
    Bahreyn'de halkçı bir yönetimin işbaşında bulunmasını bölge için olumlu bir süreç olarak niteleyen Rafsancani, Bahreyn'de yapılan son seçimleri de övdü.
    İki ülke arasında tarihi ve dini ortaklıkların olduğunu söyleyen Haşimi Rafsancani, iki ülke arasında başta siyasi ve iktisadi olmak üzere her alanda işbirliğinin geliştirilmesini istedi.
    Sözkonusu görüşmede Bahreyn'in İran büyükelçisi Kemal Salih Abdullah es'Salih de, ülkesinin her alanda İran'la ilişikleri geliştirmek istediğini belirterek, bölgenin güvenliğinin, bölge ülkeleri arasında sağlanmasının İslam ülkelerinin yararına olacağını söyledi.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)