• Nombre de visites :
  • 354
  • 24/10/2007
  • Date :

Sinyora, halkın tepkisine rağmen görevine devam edeceğini açıkladı


   Lübnan Başbakanı Fuad Sinyora, geçen ay suikast sonucu hayatını kaybeden Sanayi Bakanı Pierre Cemayel için hükümet merkezinde düzenlenen törene katıldı. Törenin ardından konuşan Sinyora, görevine devam edeceğini vurguladı.
   21 Kasım'da suikast sonucu hayatını kaybeden Sanayi Bakanı Cemayel için hükümet binasında düzenlenen tören hükümet yanlısı Future TV ve devlet televizyonundan da canlı yayınlandı. Törene, Sinyora'nın yanı sıra, birçok bakan, yardımcıları ve Cemayel ailesinin üyeleri katıldı.
   Törenin ardından gazetecilere açıklamada bulunan Sinyora, Protesto çözüm değildir. Çoğunluğun isteğiyle başbakan olduğum sürece, kalacağım. Umudumuz olmak zorunda. Bunun (protestonun) ne zaman sona ereceğini bilmiyoruz diye konuştu.
   Binanın hemen yanında, Hizbullah liderliğindeki binlerce protestocu Cuma gününden bu yana başlattıkları gösterilerini sürdürüyor. Protestocular, Sinyora hükümetinin düşmesini istiyor.
   Lübnan anayasasına göre 6 bakanı istifa eden hükümetin meşruluk yanı bulunmuyor ama Amerika ve İngiltere'nin Lübnan hükümetine desteği devam ediyor.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)