• Nombre de visites :
  • 434
  • 24/10/2007
  • Date :

İslami İran’ın dört bir yanında Muhteşem Bayram Namazı

İslami İran’ın dört bir yanında Muhteşem Bayram Namazı

 

İslami İran’ın dört bir yanında Muhteşem Bayram Namazı
Mübarek Ramazan bayramı namazı bugün Salı başta Tahran olmak üzere İslami İran’ın dört bir yanında milyonluk kitlelerin katılımıyla düzenlendi. Yüzbinlerce müminin katıldığı Tahran Bayram namazını İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamanei kıldırdı.

Ramazan Bayramı geldi ve Ramazan ayı gitti.

Yüzlerce şükür ki bu geldi ve yüzlerce hayıf ki o gitti.

Tahran Merkez camii bugün diğer bir aşk sahnesine tanıklık etti ve bir ay boyunca kendi nefsanî heva ve hevesleri ile mücadele ederek Allah’ın emirlerini yerine getirip nehiylerinden kaçınan müminler  kitleler halinden sabahın erken saatlerinden itibaren Tahran Musallasında bir araya gelmeye başladılar.

Muhabirler böyle muhteşem bir kitlenin varlığını eşsiz nitelemekteydiler. İnsanlar mümkün olan her yolla kendilerini bayram namazının kılınacağı musallaya ulaştırmaya çalışmakta ve hatta bir çokları namaza vaktinde ulaşabilmek hevesiyle yolun önemli bir kısmını  koşar adımlarla katetmekteydiler.

Bayram namazı merasimi Kur’anı Kerim'den birkaç ayetin okunmasıyla başladı ve ardından toplu halde tekbir getirildi. Namaz saflarında ülkenin yargı gücü başkanı, yasama gücü başkanı, cumhurbaşkanı ve bakanlar gibi en üst düzey yetkililerin yanı sıra devlet ve askeri erkanın üst düzey yetkilileri, milletvekilleri ve İslam ülkelerinin Tahran elçilerinin de bulunması  namaza daha büyük bir görkemlilik katmaktaydı.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)