• Nombre de visites :
  • 408
  • 24/10/2007
  • Date :

Ayetullah Hamenei: ‘İslam ümmetinin tek kurtuluş yolu, İslami benliğine dönmektir.’

Ayetullah Hamenei: ‘İslam ümmetinin tek kurtuluş yolu, İslami benliğine dönmektir.’

 

Ayetullah Hamenei: ‘İslam ümmetinin tek kurtuluş yolu, İslami benliğine dönmektir.’
İran İslam İnkılabı rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamenei, Ramazan Bayramı münasebetiyle halkın çeşitli kesimleri ile yetkililer ve İran’daki İslam ülkelerinin büyükelçilerini kabul etti.

Sözkonusu kabulde İslam dünyasının önemli meselelerine temas eden Ayetullah Hamenei,  müslümanların izzetli bir güce dönüşmesi ve sorunlarını  halletmesinin tek yolunun,  İslami kimliğine dönmesi,  Allah’a tevekkül, birlik ve beraberliğin korunması, uyanık ve dikkatli bir şekilde direnmek olduğunu söyledi.

İslam ülkelerinin ve müslümanların özellikle son yıllarda  geri kalma sebepleri ile İslam ülkelerinin  duyarsızlıkları ve ciddi kararlar almamalarına temas eden İslam İnkılabı rehberi, bugün müslümanların uyandığını ve bilinçlendiğini belirterek, ‘Müslümanlar bu bilinç ile  güçlü bir şekilde gerçek konumuna gelebilir’ dedi.

Filistin meselesinin, İslam dünyası ve uluslararası toplumun en önemli meselesi olduğunu söyleyen Ayetullah Hamenei, Filistin meselesinde başta Amerika olmak üzere emperyalist  ülkelerin suçlu olduğunu belirterek İslam ülkelerinin de Filistin meselesinde üzerlerine düşeni tam olarak yerine getirmediklerini belirterek, bu tutumu eleştirdi.

Amerika’nın Ortadoğu’da yeni bir düzen oluşturmaya çalıştığını söyleyen İslam İnkılabı rehberi, ‘Kuşkusuz bu düzen, siyonist rejim İsrail’in  çıkarlarına hizmetten başkası olmayacaktır’ dedi.

Ayetullah Hamenei, uluslararası emperyalizmin,  Filistin halkına ve HAMAS iktidarındaki hükümete terör ve işgalci rejim İsrail’i tanıması için baskı yaptıklarını ve bunun en bariz örneğinin HAMAS’ın iktidarındaki hükümetin yıkılması için yapılan baskılarda görüldüğünü belirtti ve ‘Bütün bu oyunların temelinde, İsrail’in resmiyette tanınarak, Filistin halkının beynini ve kalbini teslim almak bulunuyor’ dedi.

Irak meselesine de temas eden İslam İnkılabı rehberi, Irak’ta özellikle son zamanlarda artan  terörün perde ardında da işgalci güçlerin olduğunu zira, Irak’ta işlerin işgalcilerin istediği gibi gitmediğini hatırlatarak, Irak hükümetinin bütün yetkilileri ile  bu ülkenin siyasi gruplarının liderleri ve halkını, düşmanların  şeytanî oyunları karşısında son derece uyanık olmaya davet etti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)