• Nombre de visites :
  • 376
  • 24/10/2007
  • Date :

Rafsancani: İran, nükleer meselenin müzakere yoluyla çözümlenmesi için uğraşıyor.

 

Rafsancani: İran, nükleer meselenin müzakere yoluyla çözümlenmesi için uğraşıyor.

İran İslam Cumhuriyeti Düzenin Yararını Teşhis Konseyi başkanı Ayetullah Haşimi Rafsancani İran’da düzenin nükleer meselenin müzakereler yoluyla çözümlenmesi için uğraştığını söyledi.

Rafsancani yaptığı açıklamasında Kudüs gününe katılan milyonlarca insanın Siyonist İsrail rejiminin yapmak istediği girişimlere engel olacağını da değindi.

Kudüs günü yürüyüşünde muhabirlere konuşan Rafsancani, halkların İsrail ve onu destekleyenlerin insanlık dışı girişimleri ve siyasetlerinden rahatsız olduğunu ve Kudüs gününe halkların kapsamlı katılımının bu gerçeği ortaya koyduğuna değindi.

İran halkının bu yılki Kudüs gününe katılımına dikkat çeken Rafsancani, İran halkının kapsamlı katılımıyla Kudüs günü yürüyüşünde İsrail rejiminin yaptığı cinayetlere karşı nefretini ortaya koyduğunu vurguladı.

İsrail mallarının bazı bölge Arap ülkelerinde satışta olmasının çok yanlış olduğunu belirten Rafsancani, bu ülkelerin biraz maddi çıkar için bu girişimleri yapmaması gerektiğine dikkat çekti.

İran’ın AB ve BMGK karşısında konumunu da irdeleyen Rafsancani, İran nükleer meselesi konusunda Batılıların yine hata yaptığını ve tutundukları tavrın doğru olmadığını, kendilerini zorba gibi gösterdiklerini hatırlattı.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)