• Nombre de visites :
  • 369
  • 24/10/2007
  • Date :

Ahmedinejad: Sahte Siyonist rejimin varolma girişimleri büyük yenilgi almıştır.

 
Ahmedinejad: Sahte Siyonist rejimin varolma girişimleri büyük yenilgi almıştır.
İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad Siyonist İsrail rejimini sahte bir rejim olarak niteleyerek, dünya halklarının uyanışı karşısında yalanlar üzerine kurulu sahte Siyonist rejimin varolma girişimlerinin yenilgiyle sonuçlandığını söyledi.

Ahmedinejad Kudüs günü yürüyüşü ardından yaptığı konuşmasında, İsrail’in sahte ve bozguncu bir rejim olduğunu ve bu rejimin varolma felsefesinin ortadan kalktığını belirtti.

İsrail’in varolmasının askeri güç, saldırı ve yenilmezlik efsanesi olduğunu ama Filistin halkını direnişi ve Lübnan’da Hizbullah’ın kazandığı zaferle bu rejimin artık güvenlik içinde olmadığını ve bütün yalan efsanelerin yok olduğunu vurguladı.

Dünyada cinayet ve saldırı yanlısı İsrail ve onu destekleyenlerin aleyhinde artan nefret ve kine değinen Ahmedinejad, İsrail’in bugün yaptığı cinayet ve saldırıların kendisini destekleyen ülkelerde dahi desteklenmediğini hatırlattı.

Ahmedinejad İsrail’in yalan üzerine kurulan iddialarının araştırılması için uluslararası bir araştırma grubunun kurulmasını önerdiğini ve bu grubun bu iddiaları araştırarak yanıt vermesini beklediğini belirterek, araştırma sonundaki şartın da iddiaların doğru olmadığı ispatlandığında bu rejim ve onu destekleyenlerin çatışma yaratmamaları olduğunu söyledi.

İsrail’in atalarının bu topraklara sahip olduğu iddialarına dikkat çeken Ahmedinejad, bu topraklarda 3000 yıl önce kimlerin yaşadığını sorgulayarak İsrail’in bölge ülkelerini tehdit ve saldırı için kurulduğunu, dünya zorba güçlerinin siyasetlerine hizmet etmeyi amaçladığını belirtti.

İsrail’in II. Dünya savaşında ölenlerin yalan efsaneleri üzerine kurduğu siyasetleriyle bölge kaynaklarını kullanmayı amaçladığını vurgulayan Ahmedinejad, gerçek de olsa üç nesil önce olan bazı olayların suçunun niye bugünün insanlarının cezalandırılmasıyla sonuçlandığını sorguladı.

ABD ve İngiltere’nin Holucast bahanesiyle dünyayı haraca kesmesinin hiçbir ilgisi olmadığına değinen Ahmedinejad, bugün dünya halklarının İsrail ve onu desteleyenlere karşı tavır aldığını ve durumun eskisi olmadığını belirtti.

İsrail’in Lübnan’a saldırısı ve Hizbullah’ın kahramanca direnişine de dikkat çeken Ahmedinejad, Hizbullah’ın istenmeyen ve ülkesine dayatılan bir savaşta siyonist rejim İsrail’in yenilmezlik efsanesini yıktığını ve İsrail’in varolmak için elinde bir şeyin kalmadığını söyledi.

İsrail’i destekleyen ülkelerin halklarının bu destekleri kabullenmediğini ve bu mantıksız girişimlerin sonuna kadar devam edemeyeceğini söyleyen Ahmedinejad, İsrail’i yaratan güçlerin kendilerinin bölgede hakimiyet iddia eden bu sahte ve yalanlar üzerine kurulmuş rejimi ortadan kaldırmalarına vurgu yaptı.

Ahmedinejad ikinci önerisinin batının iddia ettiği demokratik değerlere sahip çıkması ve Filistin halkının demokratik haklarını tanıması olduğunu belirterek, Filistin halkının demokratik bir seçim ve referandum ile kendi geleceğini kurmasına izin verilmesi gerektiğini vurguladı.

Ahmedinejad İsrail’i destekleyen ülkelere bölge halklarıyla uzun vadeli ilişkilere sahip olmaları için çalışmaları ve yok olacak bir rejimi destekleyerek bu halkların daha da artan nefretini kazanmamaları gerektiğini tavsiye etti.

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)