• Nombre de visites :
  • 419
  • 24/10/2007
  • Date :

Siyonist İsrail genel kurmay başkanı: ''Filistin meselesi öyle kısa zamanda hallolacak bir mesele değil!''

   Terör rejimi İsrail ordusu genel kurmay başkanı general Haluts, Filistin topraklarına yönelik İsrail'in son günlerde artan cinayetlerine temas etmeksizin,''Filistin meselesi öyle sanıldığı gibi kısa bir zamanda çözülecek bir mesele değil.'' dedi.

   İsrail basınından Yediot Aharonot'un internet sitesinin haberine göre, Haluts, Filistin yönetiminin içişlerine müdahale ederek, 'Gazze düzensiz bir şehir' dedi.

  *Bu arada Filistin topraklarındaki direniş hareketlerinden İslami Hareket'in başkan vekili Kemal el'Hatib, İsrail'in 1948'de işgal ettiği Filistin topraklarının Arapların ve bütün müslümanların olduğunu belirterek, Filistin meselesinin İslam dünyasının en önemli meselesi olduğunu söyledi.

  *Filistin meclis başkan vekili Tisir Ka'be ise, dünya Müslümanlarından, terör rejimi İsrail'e karşı Filistin halkını ve direnişini desteklemelerini istedi.

  *Öte yandan Filistin Esir İşleri Bakanı Vasfi Kabha da, Filistin halkı arasında birlik ve beraberliğin çok önemli olduğunu belirttiği açıklamasında, Filistin halkından Amerika ve İsrail'in şeytani oyunlarına gelmemesi çağrısında bulundu.

  *HAMAS'ın siyasi büro üyelerinden Ebu Muhammed Mustafa da, HAMAS'ın iktidarındaki Filistin hükümetinin kesinlikle İsrail'in 1967'de işgal ettiği topraklar üzerinde Bağımsız Filistin Devleti'nin kurulması halinde bile İsrail'i resmiyette tanımayacağını söyledi.

 

 

  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)