• Nombre de visites :
  • 692
  • 16/7/2012
  • Date :

ABD bölgede kalmaya devam edemeyecek

abd bölgede kalmaya devam edemeyecek

Tahran, 16 Temmuz 2012 – İran İslam Cumhuriyeti Genelkurmay Başkan Yardımcısı, ABD’nin bölgede kalmaya devam edemeyeceğini İfade ederek, “ABD bölgeyi terk etmeye mecbur kaldığı zaman bölge iyi günler görecektir. Bu ise halkın aydılanmasıyla mümkündür”‌dedi.Mısır askeri konseyinin halk taleplerine karşı çıkmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan General Seyyid Mesud Cezayiri, konseyin halka birleşmediği zaman Mısır halkının yanısıra özgürlük yanlısı olan toplumlarda olumsuz etkisi yaratacğını ifade etti. 

Seyyid Mesud Cezayiri, ABD ve Siyonist rejimin, Mısır’daki menfaatlerini korumak için yeni planlar hazırladıklarını anlatarak devrimci Mısır devleti ve halkın bu gibi manevraların düşmanlar tarafından yapılmasına izin vermemelerini ümit etti. 

Konuşmasının devamında Ortadoğu bölgesindeki İslami uyanışa işaret eden İran İslam Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanı Yardımcısı, ABD ve İngiltere’nin İslami uyanış hareketini önleyemeyeceğini konuşmasına elkedi. 

General Cezayiri, ABD’nin bölgede kalmaya devam edemeyeceğini İfade ederek, “ABD bölgeyi terk etmeye mecbur kaldığı zaman bölge iyi günler görecektir. Bu ise halkın aydılanmasıyla mümkündür”‌dedi.

Mehrnews


  • Yazdır

    Arkadaşlarına gönder

    Yorumlar (0)