تصویر
cry
انا لله و انا الیه راجعون

در سال 329 هجری در زمان غیبت صغری امام زمان (عج) طی یک اتفاقی غم بار، تعدای از علمای آن زمان که از برجستگان شیعه هم بودند از دار دنیا رفتند. به تعبیری در آن سال ستارگان علم و معرفت فرو ریختند. آن سال در میان شیعه به سال "تناثر النجوم" معروف شد و شیعیان در مصیبت از دست دادن انسان هایی بزرگ فرو رفتند.
در آن سال بزرگانی چون مرحوم کلینی صاحب کتاب شریف کافی، نائب چهارم امام زمان، علی بن بابویه و همچنین رودکی شاعر بزرگ از دار دنیا رفتند.

عزیزان و دوستان! در دو سه ماه اخیر ما نیز دچار فقدان بزرگان فراوانی شدیم که فقدان هر کدام برای ما خلاء علمی و فرهنگی زیادی را ایجاد کرده است که قابل جبران نیست.
گویا همین دیروز بود که خبر غم انگیز درگذشت مرجع عالیقدر مرحوم آیةالله آمیرزا جواد آقای تبریزی رو شنیدیم. چندی بعد هم عالم ربانی و مفسر بزرگ قرآن مرحوم آیةالله معرفت از میان ما رفت. اخیرا هم درگذشت مجاهد بزرگوار مرحوم آیةالله قمی ومرجع عالیقدرآیت الله مرحوم فاضل لنکرانی (ره)و مرحوم آیت الله حق شناس (ره) را داشتیم.

متأسفانه امروز نیز یکی دیگر از بزرگان علمی ما مرحوم آیت الله مشکینی (ره) از میان ما رفت.فقدان این عزیز سفر کرده را به همه شیعیان و دوستداران تسلیت عرض می نمایم.

به نظر می رسد امسال را نیز باید به سال تناثر النجوم معرفی کرد.
سال فقدان بزرگان دین! سالی که ستارگان علم و دانش و فقاهت از میان ما پر کشیدند و ما را با کوله باری از غم و حیرت بر جای گذاشتند!!!

دوستان، باور کنیم که گلهای کم یابی از دست ما رفت. بپذریم که پس ازاین جبران وجود آنان بسیار مشکل است...! در زمانی که شیعه از همه طرف مورد هجمه وسیع فرق ضاله قرار دارد فقدان این عزیزان برای شیعه قابل جبران نیست.

مجددا این ضایعه بزرگ و اسفناک را محضر مبارک آقا امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری و همه دوستان و عزیزان مخصوصا طلاب گرامی انجمن تسلیت و تعزیت عرض میکنم و امیدوارم بتوانیم و توفیق داشته باشیم تا راه آن بزرگواران را ادامه دهیم.

برای شادی روح همه علمای سفر کرده و شهدا و امام شهدا وبه ویژه روح بلند و ملکوتی آیت الله مشکینی (ره)صلوات...!
اللهم صل علی محمدوآل محمدوعجل فرجهم والعن اعدایهم اجمعین

منبع:نوشته یارمن درانجمن تبیان 


دسته ها :
سه شنبه نهم 5 1386
X