تیم ملی فوتبال عربستان با کسب برتری 3 بر2 مقابل ژاپن به دیدار نهایی چهاردهمین دوره مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا راه یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، عصر امروز در دیدار نیمه نهایی مسابقات فوتبال جام ملت های آسیا که در ورزشگاه هوشی مینه ویتنام برگزار شد تیم ملی فوتبال عربستان به مصاف ژاپن رفت و در نهایت توانست با برتری 3 بر2 مقابل این تیم به دیدار نهایی این رقابت ها راه یابد.

برخلاف انتظار ژاپنی ها، این تیم عربستان بود که بازی را با برتری خود آغاز کرد و توانست در دقیقه 35 گل نخست را به ثمر برساند. شادی گل عربها تنها 2 دقیقه دوام داشت. روی ارسال کرنری از جناح چپ یویجی ناکازاوا دروازه عربستان را گشود و بازی را به تساوی کشاند.

بازی در نیمه اول با تساوی یک بریک خاتمه یافت، نیمه ای که با ارائه بازی زیبا از هر دو تیم به نمایشی جذاب از فوتبال آسیا تبدیل شد.

نیمه دوم اما به مراتب زیبا تر از نیمه نخست بود. عربستان با فوتبالی مبتنی بر هنر فردی بازیکنانی چون قطحانی و مالک معاذ بارها دفاع ژاپن را آزار داد که حاصل آن دو گل بود. این تیم ابتدا در دقیقه 47 فقط دو دقیقه پس از آغاز نیمه دوم توسط مالک معاذ به گل دوم رسید. پس از این گل ژاپن بازهم به بازی برگشت و توانست شش دقیقه پس از دریافت گل دوم بازی را توسط یوکی آبه به تساوی بکشاند.

ژاپن به بازی برگشت اما بازهم روی یک غفلت دروازه اش باز شد. مالک معاذ این بار هنرمندی خود را به رخ حریف کشی و دروازه ژاپن را گشود. گل دقیقه 57 او نقطه پایانی بر بازی جذاب ژاپن - عربستان بود. دیداری که با حملات پردامنه ژاپن برای جبران نتیجه همراه بود و دفاع هوشمندانه عربستان.

در پایان این دیدار عربستان با برتری 3 بر2 برابر قهرمان دوره گذشته رقابتهای جام ملت های آسیا به فینال جام چهاردهم راه یافت تا به همراه عراق برگزار کننده بازی نهایی باشند.


دسته ها :
پنج شنبه چهارم 5 1386
X