ماموريت افاغنه افراطي عليه شيعه در عربستان
پليس عربستان براي مقابله با شيعيان از نيروهاي تندرو افغاني بهره ميبرد. پليس مذهبي عربستان در راستاي تنش زايي ميان شيعيان و اقدام عليه زايران سرزمين وحي اقدام به جذب نيروهاي فارسي زبان افغان نموده است . اين افراد كه عموما از بين افاغنه ميباشند داراي تفكراتي تند با محوريت وهابيت هستند. ماموريت اين افاغنه فارس زبان ايجاد بحث و جدل با زايران ايراني است تا زمينه حضور نيروهاي امنيتي را در اطراف اماكن متبركه مدينه منوره بويژه درقبرستان بقيع فراهم شود. اين افراد با محور قرار دادن مباحث پوچ و پيش پا افتاده بيشتر از آنكه بدنبال بحث مذهبي باشند سعي مي كنند با بهره گيري از جو رواني افراد آنها را به واكنش هاي تند وادار سازند. با بالاگرفتن بحث ميان زايران پليس مذهبي عربستان كه چندي است عمليات بر ضد شيعيان را بيش از گذشته گسترش داده وارد شده و اقدام به دستگيري و بازداشت ايشان مينمايد. گفتني است مديران كاروانهاي حج به زايران تاكيد دارند با توجه به شرايط خفقان مذهبي در عربستان از بحث و جدل با افراطيون سعودي و افغاني خودداري كنند.
تبعيت يك بانك آلماني از سياستهاي آمريكا عليه ايران
روزنامه فايننشال تايمز دويچلاند (آلمان ) به نقل از سخنگوي بانك درسدنر آلمان از خروج سرمايه هاي اين بانك از ايران در پي فشارهاي آمريكا خبر داد. به گزارش خبرگزاري فرانسه اين روزنامه به نقل از سخنگوي مذكور نوشت كه بانك درسدنر آلمان به خاطر فشارهاي آمريكا و افزايش هزينه هاي اداري فعاليت هاي خود را در ايران و با ايران قطع مي كند. شماري از موسسات اروپايي از جمله دو بانك آلماني به نام « كومرس بانك » و « دويچه بانك » معاملات خود را در ايران محدود كرده اند در ماه جولاي نيز دويچه بانك تمامي حساب هاي شخصي و تجاري خود را در ايران بست . اين روزنامه به نقل از منابع نزديك به دويچه بانك اعلام كرد كه هيچ معامله جديدي انجام نشده و براي قطع قراردادهاي موجود نيز بررسي هايي در حال اجراست . روزنامه مذكور ادعا كرد : « هرچند بانك درسدنر بايد تضمين هاي مالي در زمينه صادرات را تا اتمام قراردادها ادامه دهد اما اين بانك در صدد است از معاملات فعلي تا هر اندازه كه قانون اجازه مي دهد بكاهد. » اين گزارش مي افزايد : بانك درسدنر آلمان در سال 2006 ميزان وام به ايران را به كمترين سطح (چندصد ميليون يورو) كاهش داده و در سال جاري نيز اين وام ها به سطح دو رقمي سقوط كرده است .
تلاش آمريكا براي تشديد تحريم ها بر ضد ايران
به گزارش آسوشيتدپرس از واشنگتن « گونزالو گالگوس » يكي از سخنگويان وزارت امور خارجه آمريكا گفت : واشنگتن معتقد است شوراي امنيت سازمان ملل بايد هرچه سريع تر به سمت اعمال تحريم هاي بيشتر پيش رود. وزارت امور خارجه آمريكا اعلام كرد گفتگوها با اعضاي دائم شوراي امنيت درباره تحريم ها ادامه دارد تا براي حكومت ايران هزينه گردن ننهادن به تعهدات منع گسترش روشن شود.
موضعگيري ارتش تركيه عليه همسر محجبه عبدالله گل
ستاد ارتش تركيه عبدالله گل را بدون همسر به مراسم جشن پيروزي ارتش دعوت كرد. در اين ميهماني كه همه ساله در هشتم شهريور (روز 30 آگوست ) سالگرد پيروزي تركيه بر نيروهاي يوناني در سال 1922 از طرف ستاد ارتش جشن گرفته مي شود به مانند سال هاي گذشته از وزرا و شخصيتهايي كه داراي همسر محجبه هستند از جمله عبدالله گل بدون همسر دعوت بعمل آمد. نكته قابل توجه اينجاست كه اگر اتفاق غيرمنتظره اي پيش نيايد عبدالله گل در روز ششم شهريور (28 آگوست ) به رياست جمهوري تركيه برگزيده خواهد شد و با توجه به اينكه رئيس جمهور در عين حال فرمانده كل قوا نيز مي باشد انتظار مي رود دعوت نكردن از همسر فرمانده كل قوا در مراسم ارتش واكنش هايي مختلفي را دربرداشته باشد. از سوي ديگر رئيس جمهور اسبق تركيه مدعي شد حجاب برازنده كاخ رياست جمهوري تركيه نيست ! « كنعان اورن » رئيس جمهور هفتم تركيه كه در سال 1980 با كودتاي نظامي روي كار آمد در خصوص محجبه بودن همسر عبدالله گل نامزد احراز مقام رياست جمهوري تركيه با اشاره به اينكه در قانون اساسي تركيه ماده اي مبني بر ممنوعيت حجاب براي همسر رئيس جمهور وجود ندارد گفت : اما از زمان اتاترك بدين سو رسم بر اينست كه همسر محجبه وارد كاخ رياست جمهوري نشود. من هم با اين رسم موافقم و حضور خانم محجبه را در اين كاخ مشكل آفرين مي دانم . وي در ادامه با اشاره به گذر تركيه از خطر آنچه گرايش واپسگرايانه ديني خواند افزود : برقراري نظام شريعت اسلامي در كشوري مانند تركيه كه اتاترك گرايي در آن تا اين حد قوي مي باشد دور از تصور است . اورن در خصوص حجاب گفت : مسئله چادر و روسري از ايران به تركيه سرايت كرده و يكي از كارهاي آيت الله خميني است . وي در ادامه افزود : سوريه با قوانين اسلامي اداره مي شود ولي همسر رئيس جمهور آنان بي حجاب است . در پاكستان هم همينطور است و اين در حاليست كه در اين كشورها قوانين بسيار قاطع اسلامي هم جاري است !
سواستفاده برخي از موتورسوارها از كارت سوخت
سردار احمدي مقدم فرمانده نيروي انتظامي در خصوص وضعيت نگران كننده عدم صدور كارت سوخت براي موتورسوارها و تعويق 18 روزه صدور كارت سوخت با رد ادعاهاي مطروحه درباره جلوگيري پليس از انتشار كارت سوخت اظهار كرد : پليس با بررسي تعداد تقاضاهاي موجود براي دريافت كارت المثني سوخت پي برد از مجموع 4 ميليون كارت سوخت صادره براي موتورسيكلتها 50 هزار ادعاي گم شدن كارت عنوان شده اين در حاليست كه از مجموع 8 ميليون كارت سوخت صادره براي خودروها تنها 480 هزار تقاضاي المثني وجود دارد. وي گفت : از اين رو با توجه به وضعيت غيرعادي تقاضاهاي موجود براي صدور كارت المثني سوخت براي موتورسيكلتها در جريان تحقيقات انجام شده مشخص شد سهميه مصرف شده سوخت در كارتهاي المثني اعمال نمي شود از اين رو عده اي به شكل كاذب مدعي گمشدن كارت سوخت شده اند. وي افزود : زماني كه پليس از لحاظ فني به موضوع پي برد از صدور كارت خودداري كرد تا مساله حل شود و با اعلام وزارت نفت مبني بر حل اين موضوع پليس كار را از سر گرفت چرا كه سهميه سوخت اصلا ربطي به ناجا ندارد و وزارت نفت هر چقدر دلش مي خواهد مي تواند سهميه بدهد.


دسته ها :
جمعه دوم 6 1386
X