بخش اخبار جهان : تمامي پايگاه ها و پادگان هاي متعلق به نيروهاي انگليسي در استان بصره از شامگاه جمعه تا صبح ديروز هدف شديدترين حملات قرار گرفت .
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از خبرگزاري « اخبار ملي عراق » بيشتر اين حملات كه از آخرين ساعات پاياني شامگاه جمعه آغاز شده و تا صبح ديروز ادامه داشته با استفاده از خمپاره و موشك هاي كاتيوشا انجام شده است .
شاهدان عيني در گفت وگو با اين خبرگزاري تاكيد كردند اين حملات شديدترين حمله طي بيش از يك هفته گذشته بوده است .
هنوز نيروهاي انگليسي توضيحي درباره حجم خسارات احتمالي اين حملات نداده اند.
براساس اين گزارش همچنين در رخدادي نادر مركز اطلاع رساني نيروهاي چند مليتي كه هر روز صبح بيانيه اي درباره آخرين تحولات نظامي صادر مي كرد ديروز از صدور هرگونه بيانيه اي خطاب به رسانه ها خودداري كرده كه علت آن معلوم نيست .
تمامي پايگاه هاي نظامي انگليس در بصره هفته گذشته نيز هدف حملات شديدي قرار گرفته بود كه جزئيات آن اعلام نشد.
از سوي ديگر بر اثر وقوع دو انفجار در بازاري در مركز شهر كركوك دستكم 5 نفر كشته و بيش از 40 نفر ديگر زخمي شدند .
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه منابع امنيتي عراقي روز گذشته از كشته شدن دستكم 5 نفر و زخمي شدن بيش از 40 نفر در دو انفجار بمب در مركز كركوك خبر دادند.
سرهنگ « طه عبدالله » از افسران پليس شههر كركوك گفت : در انفجار بمب دست ساز در بازار « القوريه » در مركز كركوك 5 نفر كشته وبيش از 40 نفر ديگر زخمي شدند .
هشدار نوري المالكي
نخست وزير عراق اعلام كرد ائتلاف سياسي جديد نيروهايي را كه نمي خواهند طبق قانون اساسي عراق عمل كنند منزوي خواهد كرد.
به گزارش شبكه تلويزيوني الجزيره نوري المالكي گفت : ائتلاف سياسي جديد كه شامل حزب العوه و مجلس اعلاي اسلامي و دو حزب اصلي كرد مي شود نيروهايي را كه قصد ندارند طبق قانون اساسي عراق فعاليت كنند منزوي خواهد كرد. وي بار ديگر از اين نيروها و احزاب خواست براي به جريان انداختن روند سياسي و آزادسازي آن از محدوديت هاي اعمال شده به اين ائتلاف بپيوندند. نخست وزير عراق اظهار داشت اين طرح براي حمايت از روند سياسي است .
نور المالكي درعين حال برتلاش دولت عراق براي برقراري آشتي ملي ميان همه گروهها تاكيد كرد.
هلاكت يك سرباز امريكايي در بغداد
ارتش آمريكا اعلام كرد براثر انفجار بمب در بغداد يك سرباز اين كشور كشته شد و دو تن ديگر زخمي شدند.
به گزارش خبرگزاري شين هوا از بغداد ارتش آمريكا در بيانيه اي اعلام كرد اين انفجار روز جمعه در مسير يك گشتي سربازان اين كشور در شرق بغداد روي داد.
با احتساب تلفات ا خير تعداد سربازان آمريكايي كه از ماه مارس دو هزار و سه ميليادي در عراق كشته شده اند به حدود سه هزار و هفتصد و پنج تن افزايش يافت .


دسته ها :
دوشنبه بیست و نهم 5 1386
X