صفحه ها
دسته
لينکستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 125145
تعداد نوشته ها : 262
تعداد نظرات : 27
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

با عرضه خدمات پهنای باند 50 مگابیت در ثانیه در سراسر انگلیس توسط شرکت ویرجین مدیا، شهروندان انگلیسی می‌توانند دو برابر پرسرعت‌ترین خدمات پهنای باند فعلی به اینترنت دسترسی یابند.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ویرجین مدیا پیش از این به مدت یک سال این سرویس را در برخی از شهرهای انگلیس به طور آزمایشی عرضه کرده است. شهروندانی که از این خدمات آزمایشی بهره می‌گرفتند برای خدمات اینترنت فوق سریع 47 پوند در ماه می‌پرداختند.

این سرویس مبتنی بر فن‌آوری معروف به Docsis است که به ویرجین مدیا امکان می‌دهد داده‌های اینترنت را برروی کابل‌های مشابه مورد استفاده برای سرویس تلویزیون اشتراکیش ارسال کند.

مشترکان در این سرویس در زمان بسیار کم‌تری می‌توانند به بارگذاری آهنگ‌ها، عکس‌ها، ویدیو در وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌ها بپردازند.

البته برخی از کارشناسان هشدار داده‌اند تمامی کاربران اینترنت در انگلیس نمی‌توانند از سرویس پرسرعت جدید ویرجین برخوردار شوند زیرا این شرکت تنها می‌تواند به 12 میلیون خانه انگلیسی دسترسی داشته باشد و سرویس 50 مگابیت در ثانیه در سراسر این کشور به صورت مرحله‌یی و ابتدا در مناطق پرجمعیت‌تر عرضه می‌شود.

برگرفته از جامعه اطلاعاتی -فناوری اطلاعات


دسته ها : اینترنت
سه شنبه سوم 10 1387
X