صفحه ها
دسته
لينکستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 125867
تعداد نوشته ها : 262
تعداد نظرات : 27
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

1 کنترل از طریق حرکات بدن

در فیلم "گزارش اقلیّت"،تام کروز با استفاده از حرکات دست و صورت،اسناد و تصاویری را از راه دور جا به جا می کند.هم اکنون می توان این کاررا در دنیای واقعی انجام داد.یک شرکتی دوربین دیجیتال فرو سرخ تولید کرده است که"عمق را احساس می کند"و به انسان اجازه میدهد تا با کمک حرکات دست و صورت،دستگاه های مختلف را کنترل و با آنها ارتباط برقرار کند.

2- تابش انرژی از راه دور

جهان به سمت ارتباطات بی سیم حرکت می کند و سیم ها و کابل ها در حال ناپدید شدن هستند.هم اکنون یک گروه از پژوهشگران موسسه فناوری ماساچوست موفق شده اند انرژی حاصل از ارتباط بین فرستنده و گیرنده را تا 2 متر منتقل کنند و به یک وسیله برقی برسانند.

3- انتقال اطلاعات از راه دور

اخیراً شرکت سونی فناوری پیشرفته ای را به بازار عرضه کرده است که قادر است حجم قابل توجهی از اطلاعات را بین دستگاه هایی که نزدیک هم قرار گرفته اند،منتقل کند.

4-سرورهای خانگی

سرورهای خانگی با ابعادی هم اندازه یک جعبه کفش،قادر به ذخیره سازی میلیون ها بایت اطلاعات موجود در هزاران کتاب،...وآلبوم عکس خواهند بود.این حجم عظیم از اطلاعات را می توان به هر سرور دیگری منتقل کرد.

5-دکل های خانگی

اخیراً دکل های مینیاتوری کوچکی اختراع شده اند که با اتصال به باند مخابراتی منازل،می توانند تماس های تلفن همراه افراد را از طریق شبکه اینترنت ارسال کنند.


دوشنبه دوم 10 1387
X