کمپانی اسوس به عنوان یکی از تولیدکنندگان مادربورد در دنیا، فناوری Express Gate که در واقع یک پلت فرم منحصربفرد برای سرگرمی کاربران می‌باشد را معرفی و در سری مادربوردهای اسوس P5Q نیز از آن استفاده کرد.


این فناوری بدیع و منحصربفرد قادر است تا تنها در مدت زمان 5 ثانیه از زمان راه‌اندازی سیستم، امکان دسترسی آنلاین را برای کاربران فراهم آورد. این فناوری در واقع به کاربران این امکان را می‌دهد تا در مدت زمان کوتاهی بتوانند به راحتی از اینترنت استفاده نمایند، فعالیت‌های مربوط به وب و یا پیغام‌های آنلاین یا حتی دیدن عکس‌ها را بدون نیاز به وارد شدن به محیط ویندوز انجام دهند. این امکان، کاملا مناسب کاربرانی است که دائما در سفر هستند و یا مجبورند در یک محدودیت زمانی و ظایف و کارهای خود را انجام دهند.

با استفاده از این ویژگی، تنها با گذشت 5 ثانیه از زمان راه‌اندازی، کاربر قادر خواهد بود تا آنلاین شود. با توجه به این زمان دسترسی سریع به اینترنت، کاربرانی که همواره دچار محدودیت زمانی می‌باشند، قادر خواهند بود تا از امکاناتی نظیر نمایش تصویری آنلاین، MSN، Google Talk، Skype و یا Yahoo Messanger به سرعت و به راحتی استفاده نمایند و یا ایمیل‌های خود را در مدت زمان کوتاهی بررسی کنند. علاوه بر این در بخش مدیریت تصویر بکار رفته در این فناوری، به کاربران این امکان داده می‌شود تا فایل‌های تصویری را با توجه به سلیقه خود، در حالات مختلف مشاهده و یا ویرایش نمایند.

همینطور واسط (Interface) بکاررفته در Express Gate کاملا کاربرپسند بوده، به نحوی که افراد مسن و یا خردسال نیز بهع راحتی می‌توانند از آن استفاده نمایند. گفتنی است امکان Express Gate ASUS یک سیستم عامل منحصربفرد تعبیه شده درون مادربورد اسوس است که تنها با فشار دادن دکمه پاور، امکان دسترسی سریع به اینترنت را برای کاربر فراهم می‌سازد. علاوه بر این مدل Express Gate SSD که بروی حافظه فلش روی مادربورد نصب شده، قادر است تا راه‌اندازی کامپیوتر را به راحتی و بدون نیاز به اتصال به دیسک‌های سخت انجام دهد. شایان ذکر است این قابلیت فوق العاده اکنون بروی سری جدید مادربوردهای اسوس P5Q در دسترس می‌باشد.

دسته ها : سخت افزار
پنج شنبه دهم 11 1387
X