قرار است به زودی امکانات و قابلیت‌های این فناوری جدید با استفاده از یک سیستم مجهز به پردازنده هشت هسته‌ای اینتل روی بازیQUAKEIV محک بخورد.

روز جمعه، مسئولان ان.ویدیا اعلام کردند که با شرکت RAYSCALE به توافقات نهایی رسیده و صاحب فناوری ابداعی این شرکت «ردیابی اشعه‌ای» (RAY-TRACING) شده‌اند.
جزئیات مالی این توافق هنوز اعلام نشده است.

پیش‌از این نیز مسئولان اینتل بارها در محافل مختلف اعلام کرده بودند که قصد دارند از این فناوری برای سخت‌افزارهای پیشرفته مخصوص بازی خود بهره جویند.

ردیابی اشعه‌ای که قرار است جایگزین فناوری RASTERIZATION شود، تکنیکی برای رندر کردن تصاویر گرافیکی سه‌بعدی همراه با نورپردازی‌های فوق‌پیشرفته است که امکان طراحی سطوح شفاف و سایه‌هایی با کیفیت بالا و تولید تصاویری تا حد عکس‌های واقعی را به گرافیست می‌دهد.
این فناوری حاصل یک دهه تلاش محققان RAY SCALE در دانشگاه یوتا است.

دیوید کرک، رئیس بخش تحقیقات NVIDIA در این باره گفت: «از آنجا که ردیابی اشعه‌ای یک فرایند پردازشی کاملاً موازی است و واحد پردازش گرافیکی (GPU ) ان.ویدیا امکانات ویژه‌ای برای این کار دارد، محصولات ما به خوبی با این فناوری سازگاری خواهد داشت.»

ماه پیش نیز، مدیر کل اینتل، پاتریک گلسینگر، در کنفرانسی در شانگهای گفته بود که اینتل شدیداً به دنبال به کار گیری این تکنولوژی برای استفاده در PC های مخصوص گیمرها و اجرای بازی‌های سنگین نسل آینده است.

قرار است به زودی امکانات و قابلیت‌های این فناوری جدید با استفاده از یک سیستم مجهز به پردازنده هشت هسته‌ای اینتل روی بازیQUAKEIV محک بخورد.

دسته ها : سخت افزار
پنج شنبه دهم 11 1387
X