صفحه ها
دسته
لينکستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 199475
تعداد نوشته ها : 262
تعداد نظرات : 27
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
نتایج اولین گزارش وزارت ارتباطات ژاپن در خصوص فضای وبلاگ نویسی در سطح ملی این کشور نشان می دهد که در حال حاضر 17 میلیون وبلاگ در این کشور فعال هستند.
وزارت ارتباطات ژاپن در اولین گزارش رسمی در خصوص بررسی نظام مند وضعیت فضاهای وبلاگ نویسی ملی نشان داده است که در حال حاضر در حدود 17 میلیون وبلاگ و دفترچه خاطرات آنلاین در این کشور فعال هستند و تاکنون بیش از یک میلیارد و 35میلیون مقاله منتشر کرده اند.

پس از نتایج تاریخی که در سال 2007 به دست آمد و نشان داد زبان ژاپنی با پیشی گرفتن از زبان انگلیسی اولین زبان استفاده شده در فضاهای جهانی وبلاگ است اکنون به نظر می رسد که دفترخاطراتهای آنلاین سرزمین آفتاب تابان سلطه وبلاگ نویسی دنیا را به دست می گیرند.
این اطلاعات نشان می دهد که در ژانویه 2008 تعداد وبلاگهای منتشر شده توسط کاربران ژاپنی به رکورد 9/16 میلیون واحد رسیده است.
بیش از 20 درصد از 11/88 میلیون کاربر اینترنت ژاپنی به عنوان صاحب یک وبلاگ فعالیت می کنند.
از دیدگاه زبان، آخرین آمارهای در دسترس مربوط به سال 2007 نشان می دهد که زبان ژاپنی در راس زبانهای به کار رفته در اینترنت به شمار می رود به طوری که 37 درصد از شبکه به زبان ژاپنی، 36 درصد به زبان انگلیسی و 8 درصد به زبان چینی نوشته می شود.
براساس گزارش زئوس نیوز، در ژاپن که یکی از متصل ترین کشورهای دنیا به اینترنت است پدیده وبلاگها به رشد بی سابقه ای رسیده است به طوری که در کمتر از دو سال 8 میلیون دفترچه خاطرات آنلاین در این کشور به 17 میلیون رسیده است.

دسته ها : اینترنت
چهارشنبه نهم 11 1387
X