درحالیکه تنها چند ساعت بیشتر به آغاز مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک باقی نمانده است متخصصین امنیتی به کاربران علاقه‌مند به این رویداد هشدار دادند پیش از کلیک بر روی مطالب مرتبط با المپیک بهترین کار اینست که کمی تأمل نمایند.
Mark Hofman از انستیتو امنیتی Sans در هشداری که امروز منتشر شد یادآور شده است که اینترنت در چند هفته آتی مملو از تلاش‌هایی برای ارسال انواع اسپم‌ها و فریب کاربران علاقمند به ورزش اما کم توجه خواهد بود.
وی خاطر نشان کرد کاربران در این چند روز پیام‌های زیادی را با موضوعات مربوط به المپیک از طرف گروه‌های خبری و علی‌الخصوص در ظاهر از سوی Visa که یکی از اسپانسرهای این مسابقات می‌باشد دریافت خواهند کرد.
Hofman در ادامه افزود که این پیغام‌های بدخواهانه از کاربران خواهند خواست که بر روی لینک‌هایی کلیک کنند: «در اینجا بهترین توصیه‌ای که می‌توان به کاربران نمود این است که پیش از هر کاری اندکی تأمل نموده و تا از اصالت پیام و فرستندۀ آن مطمئن نشده‌اند بر روی هیچ لینکی کلیک نکنند.»
امروز همچنین شرکت امنیتی McAfee نیز ضمن انتشار یک هشدار امنیتی، کاربران را از وجود اسپمرها و هکرهای حرفه‌ای و سازمان‌یافته که با سوء استفاده از این رویداد ورزشی بزرگ در کمین کاربران سهل‌انگار نشسته‌اند آگاه ساخت.
این شرکت از کاربران خواست در هنگام جستجو در وب و دریافت اخبار و مضامین مرتبط با المپیک مانند تم، عکس، آهنگ و یا هر چیر دیگر هشیار باشند.
Dave Marcus محقق و مدیر ارتباطات McAfee Avert Labs می‌گوید: «سارقان اینترنتی با سوءاستفاده از توجه عموم مردم به بازی‌های المپیک پکن حملات بسیاری را با هدف سرقت اطلاعات و کلاهبرداری و فیشینگ ترتیب داده‌اند.»
امروز و با آغاز رسمی بازی‌های المپیک 2008 پکن، موج عظیمی از حملات اینترنتی در سرتاسر وب کلیه کاربران علاقه‌مند را تهدید خواهد نمود که هشیاری و توجه به نکات امنیتی و هشدارهای صادره از سوی متخصصین تأثیر بسزایی در عقیم گذاردن این تهدیدات خواهد داشت.

دسته ها : اینترنت
چهارشنبه نهم 11 1387
X