آی تی ایران - دولت آمریکا از قانون‌گذاران اینترنت خواست تا برای اجرای طرح پیشنهادی که به موجب آن پسوندهای اینترنتی .Com یا .Edu با آزادی بیشتری مواجه می‌شوند، آهسته‌تر حرکت کند. این طرح پیشنهادی به دنبال افزایش نگرانی در مورد وضعیت اقتصادی و امنیتی تصویب شد.


موسسه غیرانتفاعی ثبت نام‌ها و شماره‌های اینترنتی(ICANN) اوایل سال جاری طرحی را تصویب کرد که به موجب آن سخت‌گیری‌ها و قوانین برای دامنه‌های اصلی اینترنتی(TLD) کمتر می‌شود که از جمله این پسوندها می‌توان به .com ، .net ، .org و ... اشاره کرد.


آسان‌کردن قوانین برای این پسوندهای اینترنتی باعث خواهد شد شرکت‌ها و اشخاص بتوانند راحت‌تر از گذشته آدرس‌های اینترنتی خود را روی اینترنت ایجاد کنند، اما دولت آمریکا اعلام کرد که ICANN باید پیش از این کار از فراهم شدن این جریان اطمینان حاصل کند تا ثبت آسان دامنه‌های اینترنتی باعث به‌خطر افتادن ثبات و امنیت در سیستم ثبت نام‌های اینترنتی نشود.


وزارت بازرگانی آمریکا با ارسال نامه‌ای که تاریخ آن مربوط به 18 دسامبر می‌شود، به ICANN گفت: «هنوز به درستی مشخص نشده است که این اقدام که منافع مالی کاربران را به دنبال خواهد داشت، هزینه‌های لازم برای ثبت دامنه‌های اینترنتی را تامین خواهد کرد».


در حال حاضر بیش از 200 پسوند اینترنتی پرکاربرد وجود دارد که برخی از آن‌ها بر اساس نام‌ کشورها به صورت دو حرفی مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جمله آن‌ها می‌توان به پوسند .uk برای بریتانیا اشاره کرد.


دسته ها : اینترنت
چهارشنبه نهم 11 1387
X