صفحه ها
دسته
لينکستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 180340
تعداد نوشته ها : 262
تعداد نظرات : 27
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

ایسنا- یاهو پس از ماه‌ها مبارزه با تلاش مایکروسافت به منظور خرید این شرکت اینترنتی و مبارزه حقوقی سهامدار مخالفش، فاش کرد که 36 میلیون دلار برای دریافت مشاوره از وکلا و بانکداران هزینه کرده است.

 
طبق اسنادی که یاهو برای کمیسیون بورس و اوراق بهادار فراهم کرده، این شرکت در نیمه‌ی اول سال جاری میلادی 36 میلیون دلار برای مشاوران خارجی که برای مواجه با پیشنهاد مایکروسافت و مبارزه حقوقی کارل آیکان به یاهو کمک می‌کردند، هزینه کرده است.

قسمت اعظم این پول به موسسات مالی Goldman Sachs ،Lehman Brothers و شرکت Moelis داده شده که با یاهو به هنگام بررسی پیشنهاد مایکروسافت برای خرید کل این شرکت و بررسی گزینه‌های استراتژیک دیگر همکاری می‌کردند.


رقم 36 میلیون دلار شامل هزینه‌های یاهو برای ماه ژوئیه نمی‌شود که طی آن تلاش کرد سهامدارانش را متقاعد کند به کاندیداهای منتخب کارل آیکان برای عضویت در هیات مدیره این شرکت رای ندهند.


این شرکت اینترنتی همچنین قسمتی از مفاد قرارداد تبلیغات جست‌وجو با گوگل را که در بخشی از تلاش برای مقابله با مایکروسافت منعقد کرده را فاش کرد.


این قرارداد تفحص زیادی را متوجه خود ساخته زیرا برخی از مخالفان این قرارداد از جمله مایکروسافت اعلام کرده‌اند این توافق قدرت یاهو و گوگل در بازار جست‌وجوی اینترنت را تحکیم و امکان رقابت شرکت‌های دیگر را سلب می‌کند.


چهارشنبه نهم 11 1387
X