دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1312
تعداد نوشته ها : 3
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

*«ریم ریاشی» شهادت طلب قسامی


کسی نمی تواند تصور کند که زنی در اوان جوانی (22 سالگی) با داشتن کودک شیرخواره و شوهر و از خانواده ای ثروتمند به اقدامی که «ریم صالح الریاشی» (ام محمد) از اعضای گردانهای شهید عزالدین قسام دست زد و جهان آخرت را بر دنیا و عشق به خداوند و رسول او را بر عشق به پدر و مادر و فرزند و همه مردم ترجیح داد، دست بزند.

او ستاره قسامی در آسمان فلسطین و سمبل شجاعت و دلاوری است. همه پستهای امنیتی و ایستهای بازرسی را پشت سر گذاشت و توانست با طرح نقشه ای برای نابودی تعداد بیشتری از سربازان صهیونیست به هنگام بازرسی، ارتش اشغالگر را گمراه سازد. او قطعه ای پلاتین را در ساق پای خود قرار داد و هنگامی که سربازان صهیونیست به او نزدیک شدند و وقتی مطمئن شد که شکار فربه در دامش افتاده است، کمربند انفجاری خود را با اطمینان کامل فشار داد و چهار صهیونیست را به درک واصل و دهها تن را نیز زخمی کرد.«ریم» دلاور و فداکار خود را منفجر ساخت تا معنای عشق به خداوند و رسول او و عشق به جهاد در راه خدا را به اثبات برساند.


این معنا در وصیت نامه وی هنگامی که می گوید: «من فرزندانم را بسیار دوست دارم، اما عشق من به خدا و رسولش بیش از عشق به همه چیز است.»، به واقعیتی عملی درمی آید. او بسان زنان صحابه که در جنگها از رسول ا...(ص) دفاع می کردند و برای حمایت از اسلام و مسلمانان جنگیدند، به خاطر عشق به دین و پیروزی عقیده به پاخاست.

ریم صالح الریاشی

http://www.youtube.com/watch?v=8hNXpBBZd4k
یادشان گرامی، راهشان پر رهرو باد


دسته ها : به روز بودن
چهارشنبه بیست و یکم 12 1387
X