دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1733
تعداد نوشته ها : 3
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

نوت‌بوک خود را خنک نگه دارید

هر چه بیشتر نوت‌بوک شما گرم شود احتمال خراب شدن و از کار افتادن قطعات آن بیشتر می‌شود. گرما از بزرگترین دشمنان برای طول عمر نوت‌بوک است.
اگر عادت دارید که از نوت‌بوک خود در رختخواب استفاده کنید و آن را روی پتو قرار می‌دهید و یا یک بالشت را به عنوان میز زیر آن می‌گذارید بدانید که مسیر خروج هوای گرم از زیر نوت‌بوک خود را سد کرده‌اید و باعث هر چه بیشتر گرم شدن آن شده‌اید.
یکی از راه‌ها تمیز کردن فن‌هاست. برای اینکه این فن‌ها بتوانند حداکثر کارایی خود را داشته باشند ماهی یکبار آنها را با دستگاه دمنده هوا تمیز کرده تا تمام گرد و غباری که مانع از انجام حداکثر کارایی آنها می‌شود را از بین ببرید.

 

مراقبت از باتری نوت‌بوک

توصیه اول : تمام شدن عمر باتری به میزان زیادی به نحوه استفاده از آن دارد. عمر مفید باتری بین 18 ماه تا یک سال است. برای اینکه بتوانید بیشترین عمر را از آن بگیرید بهتر است در زمان‌هایی که نوت‌بوک به برق است باتری را از آن خارج کنید، نیروی برق AC باعث گرم شدن و شارژ بیش از حد باتری شده و عمر آن را کم می‌کند. در زمان‌هایی که نوت‌بوک با باتری کار می‌کند تا زمانی که اخطار کم شدن شارژ باتری داده نشده از شارژ کردن آن خودداری کنید، بعد از این اخطار باتری‌ها را شارژ کامل کنید. همیشه سعی کنید هم نوت‌بوک و هم باتری خود را در مکان‌های خنک، خشک و مکان‌هایی که قابلیت تهویه هوا را دارد نگهداری کنید. مکان‌های گرم روی طول عمر مفید باتری‌ها تاثیر منفی خواهد گذاشت.

توصیه دوم : همه ما علاقه زیادی به Stand by داریم، یعنی کامپیوتر خود را روی Stand by بگذاریم و با روشن کردن دوباره آن در عرض چند ثانیه روشن شود و دقیقا همان جایی باشد که قبل از خاموش کردن بوده است. البته از مزیت‌های دیگر این کار صرفه‌جویی در میزان مصرف باتری نسبت به زمانی که همیشه روشن است. ولی به هر حال حالت Stand by نیز از باتری استفاده کرده و از عمر آن کم می‌کند. در این حالت بهترین گزینه برای کامپیوتر و به خصوص نوت‌بوک استفاده از گزینه Hibernate است.

بقیه را در منبع بخوانید


دسته ها : کامپیوتر
جمعه هفدهم 8 1387
X