دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1390
تعداد نوشته ها : 3
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

نوت‌بوک خود را خنک نگه دارید

هر چه بیشتر نوت‌بوک شما گرم شود احتمال خراب شدن و از کار افتادن قطعات آن بیشتر می‌شود. گرما از بزرگترین دشمنان برای طول عمر نوت‌بوک است.
اگر عادت دارید که از نوت‌بوک خود در رختخواب استفاده کنید و آن را روی پتو قرار می‌دهید و یا یک بالشت را به عنوان میز زیر آن می‌گذارید بدانید که مسیر خروج هوای گرم از زیر نوت‌بوک خود را سد کرده‌اید و باعث هر چه بیشتر گرم شدن آن شده‌اید.
یکی از راه‌ها تمیز کردن فن‌هاست. برای اینکه این فن‌ها بتوانند حداکثر کارایی خود را داشته باشند ماهی یکبار آنها را با دستگاه دمنده هوا تمیز کرده تا تمام گرد و غباری که مانع از انجام حداکثر کارایی آنها می‌شود را از بین ببرید.

 

مراقبت از باتری نوت‌بوک

توصیه اول : تمام شدن عمر باتری به میزان زیادی به نحوه استفاده از آن دارد. عمر مفید باتری بین 18 ماه تا یک سال است. برای اینکه بتوانید بیشترین عمر را از آن بگیرید بهتر است در زمان‌هایی که نوت‌بوک به برق است باتری را از آن خارج کنید، نیروی برق AC باعث گرم شدن و شارژ بیش از حد باتری شده و عمر آن را کم می‌کند. در زمان‌هایی که نوت‌بوک با باتری کار می‌کند تا زمانی که اخطار کم شدن شارژ باتری داده نشده از شارژ کردن آن خودداری کنید، بعد از این اخطار باتری‌ها را شارژ کامل کنید. همیشه سعی کنید هم نوت‌بوک و هم باتری خود را در مکان‌های خنک، خشک و مکان‌هایی که قابلیت تهویه هوا را دارد نگهداری کنید. مکان‌های گرم روی طول عمر مفید باتری‌ها تاثیر منفی خواهد گذاشت.

توصیه دوم : همه ما علاقه زیادی به Stand by داریم، یعنی کامپیوتر خود را روی Stand by بگذاریم و با روشن کردن دوباره آن در عرض چند ثانیه روشن شود و دقیقا همان جایی باشد که قبل از خاموش کردن بوده است. البته از مزیت‌های دیگر این کار صرفه‌جویی در میزان مصرف باتری نسبت به زمانی که همیشه روشن است. ولی به هر حال حالت Stand by نیز از باتری استفاده کرده و از عمر آن کم می‌کند. در این حالت بهترین گزینه برای کامپیوتر و به خصوص نوت‌بوک استفاده از گزینه Hibernate است.

بقیه را در منبع بخوانید

دسته ها : کامپیوتر
جمعه هفدهم 8 1387
 

مهندسان و کارگران برج میلاد ، آنها که سال ها طلوع و غروب خورشید را از کنار برج نظاره کردند، ، آنها که جوانی شان را با برج گره زدند و آن ها که تهران را در این سال ها از ورای دغدغه هایش نظاره می کردند ، شب گذشته دور هم جمع شدند تا آخرین روزهای با هم بودن را به ثبت برسانند . مراسم هنوز آغاز نشده است.

اشک در چشمان خیلی ها حلقه زده بود . در کنار هم ، با دستی که بر گردن یکدیگر حلقه می کردند عکس یادگاری می گرفتند. پای برج میلاد دیشب حلقه های کوچک بزرگ مردانی تشکیل شده بود که نشان از عزم راسخ و بلندای همتشان داشت. " میلاد " از آن بالا تمام این مهربانی را نظاره گر بود. نور فلاش ها در پای برج میلاد این لحظه های به یاد ماندنی را ثبت می کرد.

برخی از کارکنان با فرزندانشان آمده بودند تا پسر، غرور پدر را ببیند و دستان پرتوانش را مایه سربلندی ایران بداند. آمده بودند تا پا جای پای پدرانشان بگذارند و آمده بودند این افتخار را با پدرانشان به سرور بنشینند.

هر کاری از دستم برآمده انجام دادم

لبخند از چهره هیچ کدام برنمی خواست حتی از چهره عبدا.. مراد پور 70 و اندی ساله که سه سال از عمرش را در برج میلاد گذرانده بود و چقدر خوشحال بود " هر کاری از دستم برآمده انجام دادم . هم بالای برج کار کردم هم پایین برج ، کار خوبی بود . از رفتن به آن بالا هم نمی ترسیدم. همه چیز خوب بود و خوشحالم که کار به خوبی انجام شده است."

دلم برای میلاد تنگ می شود

مرادپور با پسر جوانش در برج میلاد مشغول بودند. پسرش جوان 33 ساله ایست که ده  سال  پیش از همان آغاز عملیات احداث با برج همراه بوده و سرپرست کارگاه جوشکاری را به عهده داشته است .محمد می گوید : " ما با خود برج بالا رفتیم،  با این کار بزرگ شدیم . آن بالا رفتن هیجان داشت. خوشحال هستم که این کار را خودمان انجام دادیم . قالب لغزنده را خودم زدم . کل کار بتنی سازه با این سیستم انجام شد."

محمد از  جوشکاری برج میلاد به عنوان کاری دشوار یاد می کند  اما باز هم آرزو می کند اگر روزی  قرار به انجام چنین پروژه ای شد بازهم حضور داشته باشد. اما حالا دلش گرفته " دلبستگی خاصی به این کار دارم ، دلم برایش تنگ می شود. "

اولین روزی که محمد از بلندای برج میلاد به تهران نگاه کرده هیچ گاه از یادش نمی رود " من تا به حال سوار هواپیما نشده ام ، اولین بار که از بالای برج به تهران نگاه می کردم حس پرواز داشتم . این  اولین مرتبه ای بود که شهر را از بالا نگاه می کردم، حس خوبی به من دست داد. "

محمد مرادپور دو سال به عنوان کارگر نمونه انتخاب شده و در کنار لوح های تقدیرش ، ماکتی از برج را هم با افتخار نگهداری می کند." خیلی مراقب این تندیس هستم، آن را در جعبه ای شیشه ای گذاشته ام تا به خوبی محافظت.....

 منبع :

http://www.tehran.ir/Default.aspx?tabid=461&ctl=Details&mid=31819&ItemID=58145&language=en-US

دسته ها : اجتماعی
پنج شنبه نهم 8 1387

آخرین و تازه‌ترین مطالعات نشان می‌دهند که ویتامین D علاوه بر مزایای شناخته شده قبلی، از اعضای حیاتی بدن محافظت می‌کند.

پژوهشگران پس از بررسی اخیر تایید کردند؛ ویتامین D که زمانی برای پیشگیری از راشیتیسم و پوکی استخوان مفید شناخته شده بود، هم اکنون معلوم شده است که یک فاکتور اصلی و کلیدی برای حفظ سلامت کل بدن است.

آنتونی نورمن، کارشناس تغذیه از دانشگاه کالیفرنیا ریورساید خاصیت بالقوه این ویتامین را در کنترل و تنظیم انسولین از طریق تنظیم عملکرد پانکراس و نیز تنظیم فعالیت قلب و فشار خون و قدرت ماهیچه‌ای و فعالیت مغز، شناسایی کرده است.

تحقیقات نشان داده است که کمبود ویتامین D می‌تواند روی 36 عضو مختلف بدن مانند ‌مغز استخوان، سینه، ‌روده کوچک، ‌روده بزرگ، کلیه‌ها، ‌ریه‌ها، پروستات،‌ شبکیه، پوست، معده و رحم تاثیر بگذارد.

در حال حاضر ثابت شده است که کمبود یا فقدان این ویتامین باعث کاهش توان ماهیچه‌ای، افزایش خطر زمین خوردن و افزایش خطر ابتلا به سرطانهای مهم مانند راست روده ، پروستات و سینه می‌شود.

نورمن تاکید کرد: هر روز بیش از گذشته برای پژوهشگران در حوزه تغذیه آشکار و مسلم می‌شود که ویتامین D اساسا با بروز برخی از بیماریهای مهم در ارتباط است.

این مقاله در مجله آمریکایی تغذیه کلینیکی به چاپ رسیده است.

منبع : سایت سلامت نیوز

 

دسته ها :
چهارشنبه بیست و چهارم 7 1387
X