دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 209
تعداد نوشته ها : 1
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
وحيد اسدي

بسم الله الرحمن الرحيم

با نزديك شدن به اربعين حسيني، شمار متقاضيان دريافت رواديد براي زيارت عتبات عاليات مقابل كنسولگري عراق در منطقه امانيه اهواز رو به افزايش است.
به گزارش بولتن نيوز به نقل از ايرنا، روز يكشنبه مقابل كنسولگري عراق و خيابان اطراف آن مملو از متقاضيان رواديد براي زيارت عتبات و عاليات بود اما از سوي كاركنان اين كنسولگري براي ايراني ها رواديد صادر نشد.

به گفته برخي شاهدان عيني، بدنبال ازدحام مردم شهرهاي خوزستان و استانهاي همجوار مقابل كنسولگري عراق در اهواز، ماموران اين كنسولگري فعاليت در خصوص صدور رواديد براي متقاضيان ايراني را متوقف و خطاب به متقاضيان اعلام كردند اين كنسولگري تعطيل است.

اين اقدام مقامات عراقي در اهواز در حاليست كه شمار علاقه مندان و متقاضيان سفر به عتبات عاليات مقابل كنسولگري اين كشور در حال افزايش است و بسياري از متقاضيان در حاليكه زيرانداز و پتو با خود دارند در اين محل در انتظار دريافت رواديد به سر مي برند.

به گفته برخي از متقاضيان، بدليل زياد بودن تقاضاي سفر به كربلا براي شركت در آيين اربعين حسيني، بسياري از مردم شب را در هواي نسبتا سرد پاييزي مقابل اين كنسولگري سپري كرده اند.

ˈمصطفي حميدي زاده ˈ يكي از متقاضيان رواديد در گفت و گو با خبرنگار ايرنا از مسوولان ايراني خواست تا مقامات عراقي را به روان سازي صدور رواديد با توجه به شمار زياد متقاضيان زيارت عتبات عاليات ترغيب كنند.

وي گفت: دو روز است كه در انتظار دريافت رواديد براي شركت در آيين اربعين حسيني و زيارت عتبات عاليات هستم.

يكي ديگر از متقاضيان به خبرنگار ايرنا گفت: با وجود اينكه صدور رواديد براي عراقي ها درآمد زيادي دارد، ليكن بدليل شمار زياد متقاضيان، كاركنان كنسولگري از صدور آن خودداري مي كنند.

وي نيز از مسوولان ايراني و عراقي خواست تا نسبت به فراهم كردن شرايط مساعد براي سفر متقاضيان ايراني به كشور عراق تلاش كنند تا بيش از اين علاقه مندان و محبان سيد الشهدا(ع) با مشكل موجه نشوند.

كنسولگري كشور عراق در اهواز با هدف توسعه روابط دو كشور در آييني با حضور سفير عراق در ايران و جمعي از مسوولان خوزستان در اسفند سال 1386 به طور رسمي افتتاح شد.
 
 
تاريخ انتشار:۱۰ آذر ۱۳۹۲ - ۱۸:۲۵
گرفته شده از سايت:http://www.bultannews.com
دسته ها :
دوشنبه یازدهم 9 1392
X