دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 0
تعداد نوشته ها : 4
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
 
جلوگیری از مذاکره ایران و آمریکا، اولویت سال 2009رژیم صهیونیستی
وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در گزارش امنیتی سالانه این رژیم برای سال 2009، جلوگیری از مذاکره احتمالی بین تهران - واشنگتن را در صدر اولویتهای امنیتی خود فهرست بندی کرده است.
به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اینترنتی شماره روز یکشنبه روزنامه هاآرتص، این گزارش قرار است ماه آینده میلادی برای بررسی تسلیم کابینه اسرائیل شود.
در این سند آمده است: در سال 2009، ایران به آمریکا و جهان عرب نزدیک خواهد شد و اسرائیل خود را در مقابل یک ایران هسته ای حقیقتا تنها خواهد یافت و برتری نظامی اش در منطقه از بین خواهد رفت.
سند، همکاری نزدیک اسرائیل با آمریکا را توصیه می کند تا مانع از معامله احتمالی واشنگتن - تهران شود که تهدیدی برای اهداف اسرائیل خواهد بود.
در این سند آمده است : دولت جدید آمریکا (با حربه دیپلماسی ) یک جبهه جدید منطقه ای و بین المللی علیه ایران تشکیل خواهد داد و اسرائیل یکی از کشورهایی(رژیمهایی) است که هزینه این دیپلماسی را پرداخت خواهد کرد.
همچنین پیش بینی شده است که باب گفت و گو بین ایران و آمریکا گشوده شود. این سند توافق احتمالی بین تهران - واشنگتن را "مشکل ساز" ارزیابی کرده و بر لزوم ممانعت از این توافق تاکید می ورزد.
این سند فهرستی از تهدیدها را علیه موجودیت اسرائیل مطرح کرده است که ایران در راس آنها قرار دارد. یکی از این تهدیدها که از آن تحت عنوان "تهدید استراتژیک " نام برده شده، موشکها و راکتهای دوربرد کشورهای مختلف منطقه است.
این گزارش تصریح می کند:اسرائیل خود را در مقابل همه این تهدیدها یکه و تنها احساس خواهد کرد و بر این اساس ضروری است جامعه جهانی را با خود همراه و بسیج کند و در صدد جلب همکاری منطقه ای برآید و دولت جدید آمریکا فرصتی مغتنم برای تحقق این اهداف است.
وزارت جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه فهرست بندی این تهدیدها، ضمن مخالفت شدید با برگزاری انتخابات در فلسطین، نسبت به خطر حذف شدن "محمود عباس " ( رییس تشکیلات خودگردان فلسطینی ) از صحنه قدرت سیاسی در پایان دوره کاری اش در 9 ژانویه 2009 هشدار می دهد و آن را "خطر بزرگ " ارزیابی و عامل فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین و منتفی شدن طرح تشکیل دو دولت مستقل ارزیابی می کند.
رژیم صهیونیستی در این سند خطر روی کار آمدن "حماس " در صورت برگزاری انتخابات مجدد را گوشزد کرده و بر جلوگیری از برگزاری انتخابات تاکید می کند، حتی اگر این تلاش به قیمت برخورد با آمریکا و جامعه بین الملل تمام شود. سند بر لزوم تشدید فشارها بر حماس و انتخاب جایگزین به جای آن تصریح دارد.
تحکیم روابط با اردن ، حمایت از گروههای میانه رو در انتخابات سال آینده لبنان، تقویت نیروی بازدارندگی مقابل حماس، تقویت پیوند با کشورهای عرب سنی مذهب محافظه کار به ویژه عربستان ، جلوگیری از تجهیز تسلیحاتی کشورهای منطقه بخصوص مصر و عربستان توسط آمریکا از دیگر اولویتهای امنیتی پیشنهاد شده رژیم صهیونیستی در این سند است .
از آنجمله می توان به لزوم ممانعت از توسعه و ارتقای ظرفیتهای نظامی و هسته ای عربستان و مجهز شدن آن به موشکهای دوبرد اشاره کرد.
این گزارش بر لزوم مطیع کردن دولت جدید آمریکا در برابر طرح هایی که برای امنیت اسرائیل حیاتی است تاکید دارد.

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر 236635

دسته ها :
دوشنبه چهارم 9 1387
X