رییس آموزش و پرورش رامسر از تشکیل و راه‌اندازی باشگاه نجوم در مرکز پژوهش‌سرای دانش‌آموزی این شهرستان در روز یکشنبه خبر داد و بر لزوم توجه به تحقیقات در این عرصه تاکید کرد. 

"محمدصالح رضاخانی" در گفت و گو با ایرنا افزود: باشگاه نجوم رامسر در راستای تحقق اهداف علمی خود و همسو با فعالیت‌های مراکز علمی ایرانی، برنامه‌هایی را فعالیت مطلوب خود تدارک دیده است. 

وی با اشاره به این که همه مدارس این شهرستان به سیستم ‪IT‬مجهز هستند، یادآور شد: اولین دبیرستان هوشمند رامسر با صرف ‪۲۰۰‬میلیون ریال راه‌اندازی می‌شود. 

"مهدی میرفتحی" کارشناس ارشد فیزیک نیز گفت: در راستای سال جهانی نجوم برای نخستین بار در مازندران پژوهش‌سرای دانش آموزی رامسر با یک برنامه مدون اقدام به تشکیل باشگاه نجوم نموده است. 

وی اضافه کرد: برگزاری کارگاه آموزشی ، مسابقه نقاشی ، نمایش فیلم ، انتشار دفترچه‌های آموزشی و کلاس‌های آموزشی از جمله برنامه این باشگاه است. 

به گفته وی جلسه باشگاه نجوم رامسر در روزهای پنجشنبه برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند به این باشگاه مراجعه می‌نمایند. 

در غرب مازندران تنها پژوهش‌سرای دانش‌آموزی رامسر فعالیت دارد. 

شهرستان رامسر با ‪۱۲‬هزار نفر دانش‌آموز در غرب مازندران واقع شده است.

 

در آستانه سال جهانی نجوم و جهت تشویق علاقمندان به فراگیری کاربردهای فیزیک ، شیمی و ریاضی ، انجمن نجوم رامسر با همیاری پژوهش سرای دانش آموزی فرید رامسر ، همایش آشنایی با آسمان شب را در قالب باشگاه نجوم رامسر برگزار می نماید. این باشگاه شامل پخش فیلم های آموزشی نجوم، ارائه سخنرانی های کوتاه پیرامون ستاره شناسی و ... می باشد.باشگاه نجوم نخستین پنجشنبه هر ماه برگزار خواهد شد . نخستین جلسه باشگاه نجوم رامسر پنجشنبه3 بهمن 1387 راس ساعت 15 عصر در آمفی تئاتر کانون شهید سلیمان نژاد برگزار خواهد شد. انتشار ماهنامه خبری آسمان برای همه - کارگاه رصد خورشید و کلاس های آموزش نجوم مقدماتی از جمله دیگر فعالیت ها به شمار می آیند. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به پایگاه های اینترنتی زیر مراجعه نمایید:

www.ramsky.netfirms.com

 www.pdframsar.ir

 

من هم که رامسریم و امیدوارم که بتوانم عضو آن شوم.(خواهش از مسئولان انجمن)  


پنج شنبه هفدهم 11 1387
X