خانواده پویا:

دختری دارم که امسال دیپلم می گیرد و من برای اوخیلی تلاش کرده ام. تمام بچه های خانواده آرام هستند، ولی دخترم خیلی شرور است. در مدرسه دوستان او ناباب بودند و به همین جهت از شأن خانوادگی خود دور شد، نه تنها از دوستانش جدا نشد.بلکه کم کم از دین زده شده و این مسأله در بی اهمیتی او نسبت به حجاب و برخورد با نا محرم نمود پیدا کرد، در عین حال که او از نظر درسی خیلی خوب است و استعداد خیلی خوبی دارد، ولی این مشکل را دارد، من با این مشکل چگونه برخورد کنم؟

نظر کارشناسان:

حجۀ الاسلام والمسلمین سید علی اکبر حسینی:

انشائ الله یک شوهر خوب و متدین برایش انتخاب می کنید، از رفقایش دور می شود. معمولاً آن شیبی که انسان می رود و به یک مقصدی می رسد، برای اینکه از آن مقصد دور شود، باید آن شیب را برعکس بپیماید، اما با همان شیب؛ یعنی در طول چهار سال آن ها جذب چهار تا دوست بد می شوند. این پدر و مادر سعی کنند در طول چهار سال او را چذب چهار تا دوست خوب کنند که بتوانند آرام آرام از دوستان بد جدا شوند. اگر این کار را کردند، انشاء الله موفق می شوند.

حجۀ الاسلام والمسلمین دکتر شاملی:

دو نکته را در این زمینه توجه داشته باشید. بعضی وقت ها آدم ناچار می شود مدرسه فرزندش را حتی با یک مدرسه به ظاهر پایین تر عوض کند. دیگر اینکه گاهی ارتباطات عاطفی پدر و مادر با دختر ضعیف است. پناهگاه عاطفی خودش را در دوستانش جستجو می کند. پس باید ارتباط عاطفی میان والدین و دختر تقویت شود.


با تشکر نظر یادتون نره

دسته ها : خانواده پویا
جمعه بیست و ششم 7 1387

بسم الله الرحمن الرحیم

پرسشی از خردمندان

جوانی از آندره زیگفرید نویسنده فرانسوی پرسید: « برای موفقیت در زندگی چه راهی باید انتخاب کنیم؟» وی گفت: « برای اینکه خواب خوشتان تعبیر شود، باید بیدار شوید، و آگاهانه زندگی نمایید. در سفر زندگی ، نشستن در قطار خوب و زیبا چندان اهمیتی ندارد؛ بلکه مهم آن است که انسان در ایستگاه خوبی پیاده شود.» ( لذت های موقت و ظاهر زندگی زودگذر است؛ فکریی اساسی برای زندگی دائمی و آینده خود بنما. )

حکایت ها و لطیفه های تربیتی- گردآوری: ش - لامعی

 

چهارشنبه بیست و چهارم 7 1387

دوستان عزیز برای دیدن وبلاگ اصلی من به این آدرس مراجعه کنید.

abniloofar.blogfa.com

با تشکر ABN

دسته ها :
يکشنبه بیست و چهارم 6 1387
X