دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 866
تعداد نوشته ها : 2
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
استخدام 45 هزار معلم حق التدریسی وظیفه آموزش و پرورش است
رئیس کمیته آموزش و پرورش گفت: وزارت آموزش و پرورش موظف است 45 هزار معلم حق التدریس و آموزشیار نهضت سواد آموزی را طی سه سال آینده استخدام کند.

اسدالله عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلام این خبر افزود: بر اساس تصمیم نهایی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، معلمان دارای مدرک لیسانس که 4 سال سابقه با حداقل 12 ساعت کار در مدرسه را دارند باید در آموزش و پرورش استخدام شوند.

نماینده مردم رودسر و املش ادامه داد: همچنین معلمان دارای مدرک فوق دیپلم که 5 سال سابقه کار با حداقل 12 ساعت حضور در مدرسه را دارند، جزو این دسته هستند که البته افراد دارای مدرک کاردانی آموزش ابتدایی و رشته های خاص فنی و حرفه ای، از این قاعده مستثنی هستند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  طبق این طرح تمامی 45 هزار معلم حق التدریس نیز باید استخدام شوند، گفت: همچنین آموزش و پرورش موظف به استخدام 900 مربی پیش دبستانی و هفت هزار آموزشیار دارای مدرک کارشناسی نهضت سواد آموزی که از سال 1380 وارد آموزش و پرورش شده و بیش از 60 ماه سابقه کار دارند و یا قبل از سال 80 وارد آموزش و پرورش شده و دارای مدرک کاردانی هستند،  می شود.

عباسی درباره نحوه استخدام این معلمان گفت: این معلمان از امسال به مدت سه سال متوالی باید در آموزش و پرورش استخدام شوند. همچنین وزارت آموزش و پرورش حق به کارگیری نیروهای حق التدریسی جدید را در ندارد و بعد از این نیز استخدام نیرو باید از مراکز تربیت معلم و مجتمع پیامبر اعظم باشد.

رئیس کمیته آموزش و پرورش در پاسخ به این سئوال که وزیر آموزش و پرورش با استخدام نیرو در آموزش و پرورش مخالف است، پس چگونه می خواهید این طرح را پیاده کنید، گفت: مجلس با نظرات وزیر آموزش و پرورش کاری ندارد و وظیفه خود را انجام می دهد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: همچنین وزیر آموزش و پرورش وظیفه دارد این طرح را اجرا کند

دسته ها :
يکشنبه بیستم 2 1388

بسم الله الرحمن الرحیم

رمضان ماه بهار قرآن وماه جلای قلبها برمسلمین مبارکباد

10

دسته ها :
يکشنبه دهم 6 1387
X