ورزش شما را شاد جوان و سالم نگه می دارد. همیشه توصیه اکید پزشکان بر این است که افراد یک برنامه  ورزش هفتگی منظم داشته باشندو از آن پیروی کنند.اما برای خیلی ها احساس گرسنگی پس از ورزش یک کابوس است که نمی دانند چگونه با آن دست و پنجه نرم کنند تا کالری هایی  را که به زحمت سوزانده اند به سادگی باز نگردانند.

 

به گفته متخصصان یکی از اشتباهات رایج در بین مردم این است که با معده خالی اقدام به ورزش کردن می کنند. برای مثال اگر صبح ها ورزش می کنند خوردن صبحانه را به پس از ورزش موکول می کنند. این در حالی است که خالی بودن معده در هنگام ورزش موجب کاهش قند خون و افزایش احساس گرسنگی می شود و به همین دلیل حجم غذایی که فرد می خورد نسبت به مواقع عادی افزایش پیدا می کند.

البته باید گفت که نباید با معده خیلی پر هم ورزش کرد. برای مثال بهترین راه برای ورزش صبحگاهی خوردن یک صبحانه سبک و آغاز ورزش است و پس از آن هم میتوان باقیمانده صبحانه را به صورت میان وعده غذایی مصرف کرد. علاوه بر این می توان مدتی پس از ورزش از میوه های پر انرژی و سیر کننده نظیر موز استفاده کرد. همچنین تحقیقات نشان می دهد آن دسته از افرادی که آب بیشتری می نوشند روزانه 200 کالری کمتر می خورند. از سوی دیگر نوشیدن آب سرد نیز به افزایش متابولیسم بدن و سوختن کالری ها کمک میکند.


دسته ها : پزشکى سلامت
دوشنبه بیست و سوم 10 1387
X