ریزش مو از جمله مشکلات عمومی آقایان در جوامع شهری است. به گفته محققان ریزش مو علل زیادی از جمله استرس شدید رعایت رژیم و کاهش وزن بیماری های همراه با تب شدیدبا فاصله زمانی سه ماهه زایمان کمبود آهن وروی مصرف برخی داروها مشکلات تیروئید بیماری های روماتیسمی بیماریهای پوستی و همچنیین دلایل ارثی و هورمونی دارد.

همچنین استرس آلودگی هوا و محیط و رژیم های غذایی غلط و غیر علمی و  شستشوی زیاد مو و استفاده زیاد از سشوار رنگ مو و بیگودی عواملی هستند که می تواند موجب ریزش مو شده یا آن را تشدید کند.

ریزش مو در افراد روزانه رخ می دهد که میزان آن با توجه به عواملی چون کم پشت یا پرپشت بودن موی افراد متفاوت است. به طور میانگین ریزش روزانه 100تار مو طبیعی است.

محققان می گویند ریزش موی ارثی در مردان سخت تر است و منجر به طاسی می شود که درمان قطعی ندارد ولی میتوان با درمان تا حدودی آن را به تاخیر انداخت.همچنین مشکلات هورمونی تخمدانها و غدد فوق کلیه سبب ریزش مو می شود.نتایج حاصل از مطالعاتی که در یکی از دانشگاه های آمریکا انجام شد نشان کی دهد که ریزش مو در قسمت بالای سر مردان احتمال ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد و هر چه میزان ریزش بیشتر باشد این احتمال افزایش می یابد.

نتایج اولیه تحقیقات پژوهشگران آلمانی نیز نشان میدهد که مصرف موضعی کافئین می تواند با مهار عوامل اصلی ریزش مو یعنی هورمون دی هیدرو تسترون و آنزیم فسفودی استراز از ریزش موها جلوگیری کند.

 


دسته ها : پزشکى سلامت
دوشنبه بیست و سوم 10 1387
X