پیش از این که سکته کنی باید درباره قلبت اطلاعات داشته باشی و ازآن مراقبت کنی. استرس و کم تحرکی – افزایش وزن-تغذیه نامناسب- مصرف سیگار از عواملی است که تو را هر روز به سکته نزدیکتر میکند. گزارشنشریه آلمانی "اشترن گروند لبن" وتوصیه های متخصصان آلمانی را در این گزارش بخوانید.

قلب یکی از اعضای شگفت انگیز بدن است .در هر انسان سالم قلب حدود 60 تا 80 باردر دقیقه تپش داردو ریتم آن کاملا یکنواخت است. هر تپش خون را وارد یک سیستم گردشی بسته میکند.مقدار آن حدود 6000 لیتردر روز به اندازه حجم یک استخر شنا است.خون توسط سرخرگها از قلب خارج شده و به همه اعضای بدن میرسد.

تمام بدن توسط سیستم مویرگی خون رسانی میشود و به سلولها اکسی     کافی میرسد.تا زمانی کهقلب درست کار میکند آن را جدی نمیگیریم در صورتی که یک صدمه کوچک در قلب و سیستم گردش خون میتواند زندگی انسان را بایان برساند.

در آلمان 43درصد از مرگ ومیر انسانها به دلیل بیماری های قلبی است. سیستم گردش خون به تدریج دچار تغییراتی می شود که برای بدن خطرناک است : رگها سفت می شود و خاصیت الاستیک خود را از دست می دهد در دیواره رگها چربی رسوب می کند و آرتریو اسکلروز پیش می آید. اگر پلاک ناشی از آرتریو اسکلروز در رگهای قلب یا مغز باشد رگ مسدود می شود و جان انسان در بین زندگی و مرگ قرار می گیرد.بروز سکته قلبی یا مغزی تا حد زیادی به ارث و گاهی به شانس انسان بستگی دارد. عادات و طرز زندگی انسان در این مورد موثر هستند. خطر آرتریواسکلروز 50درصد کمتر می شود اگر بلرای قلب و سیستم گردش خون ارزش قائل شویم و به آنها توجه کنیم.

دسته ها : پزشکى سلامت
دوشنبه بیست و سوم 10 1387

ریزش مو از جمله مشکلات عمومی آقایان در جوامع شهری است. به گفته محققان ریزش مو علل زیادی از جمله استرس شدید رعایت رژیم و کاهش وزن بیماری های همراه با تب شدیدبا فاصله زمانی سه ماهه زایمان کمبود آهن وروی مصرف برخی داروها مشکلات تیروئید بیماری های روماتیسمی بیماریهای پوستی و همچنیین دلایل ارثی و هورمونی دارد.

همچنین استرس آلودگی هوا و محیط و رژیم های غذایی غلط و غیر علمی و  شستشوی زیاد مو و استفاده زیاد از سشوار رنگ مو و بیگودی عواملی هستند که می تواند موجب ریزش مو شده یا آن را تشدید کند.

ریزش مو در افراد روزانه رخ می دهد که میزان آن با توجه به عواملی چون کم پشت یا پرپشت بودن موی افراد متفاوت است. به طور میانگین ریزش روزانه 100تار مو طبیعی است.

محققان می گویند ریزش موی ارثی در مردان سخت تر است و منجر به طاسی می شود که درمان قطعی ندارد ولی میتوان با درمان تا حدودی آن را به تاخیر انداخت.همچنین مشکلات هورمونی تخمدانها و غدد فوق کلیه سبب ریزش مو می شود.نتایج حاصل از مطالعاتی که در یکی از دانشگاه های آمریکا انجام شد نشان کی دهد که ریزش مو در قسمت بالای سر مردان احتمال ابتلا به حملات قلبی را افزایش می دهد و هر چه میزان ریزش بیشتر باشد این احتمال افزایش می یابد.

نتایج اولیه تحقیقات پژوهشگران آلمانی نیز نشان میدهد که مصرف موضعی کافئین می تواند با مهار عوامل اصلی ریزش مو یعنی هورمون دی هیدرو تسترون و آنزیم فسفودی استراز از ریزش موها جلوگیری کند.

 

دسته ها : پزشکى سلامت
دوشنبه بیست و سوم 10 1387

*گل گندم

 دم کرده اى که از 25 گرم گلبرگ گل گندم در نیم لیتر آب جوش به دست آمده باشد،به صورت کمپرس آب ولرم روى پوست صورت،تأثیر آرام بخش و نرم کنندگى دارد و براى تقویت سلول هاى صورت در تأمین نظافت و شادابى آن بکار مى رود و ضمنا به صورت مؤثرى از پیدایش چین و چروک جلوگیرى مى کند.

دسته ها : پزشکى سلامت
سه شنبه دوازدهم 9 1387

*خیار

خیار به خاطر خاصیت نرم کنندگى اش در صنعت لوازم آرایشى کاربرد فراوان دارد.در این صنعت چندین فرآورده هست که ار خیار به تنهایى یا همراه گیاهان دیگرى از قبیل هوفاریقون که به خاطر خاصیت قبض شهرت دارد،استفاده مى شود.از خیار مى توان به آسانى شیرى فراهم کرد.2خیار شسته و پوست کنده را 15 دقیقه در یک لیتر آب بپزید و در آب حاصل له کنید.به این شیر یکى دو قاشق روغن بادام شیرین اضافه کنید.آب حاصل از پخته شدن خیار به تنهایى لوسیون فوق العاده اى براى شستشوى پوست صورت است.همچنین با قرار دادن مستقیم حلقه هاى نازک خیار روى پوست صورت و گردن به مدت15 دقیقه،مى توان ماسک خوبى تهیه کرد.

دسته ها : پزشکى سلامت
دوشنبه یازدهم 9 1387

*خلنگ

برخی از مواد خلنگ خواص جالب توجهی برای مصرف در زیبایی به این گیاه بخشیده است.50 گرم از سرشاخه های گلدار را در 4/1 لیتر روغن بخوابانید.اگر به مدت 15 روز ،غروب ها به کمک این لوسیون به آرامی پوست را ماساژ دهید،لکه های سمج از بین می رود و پوست حساس شما آرامش می یابد.

دسته ها : پزشکى سلامت
دوشنبه چهارم 9 1387

*گل گاو زبان

 

 براى پوست هاى خشک وشکننده،مى توان به طریق زیر لوسیون موثرى از گل گاو زبان آماده کرد.حدود ربع ساعت 20گرم گل گاو زبان را در نیم لیترآب جوش بجوشانید.این محلول را مى توان مستقیما به صورت لوسیون روى پوست به کار برد،یا ترجیحا به صورت کمپرس ولرم به مدت 10 دقیقه نگه داشت.از این لوسیون مى توان مجددا به مدت2یا 3 روز استفاده کرد،به شرط آن که در یخچال نگهدارى شود.
دسته ها : پزشکى سلامت
يکشنبه سوم 9 1387

*خطمی

پوست های حساس می توانند از خاصیت نرم کنندگی خطمی (اُفی سینال)بهره گیرند.کافی است با جوشاندن مقدار اندکی برگ و گل خطمی در نیم لیتر آب به مدت 10 دقیقه لوسیونی فراهم آورید.از این لوسیون برای آرامش پوست های حساس استفاده می شود.

دسته ها : پزشکى سلامت
پنج شنبه سیم 8 1387

*جعفرى

از جعفرى مى توان لوسیون تقویتى خوبى تهیه کرد.10تا15 گرم گیاه را به مدت 10 دقیقه در نیم لیتر آب جوش دم کنید. صاف کنید و بگذارید سرد شود و به صورت کمپرس روى پوست صورت قرار دهید. با افزودن کمى آب لیمو ترش به این لوسیون،مى توانید آن را براى برطرف کردن لکه هاى باردارى به کار برید.شستشوى صورت با جوشانده حاصل از یک مشت جعفرى در نیم لیتر آب که به مدت 5 دقیقه جوشیده باشد،براى مدت یک هفته سبب روشن شدن پوست مى شود.

دسته ها : پزشکى سلامت
پنج شنبه سیم 8 1387

*گزنه

براى تقویت پوست سر و پر پشت کردن موى سر،با2یا 3 مشت برگ گزنه لوسیونى فراهم مى شود که نتایج بسیار خوبى به بار مى آورد.شیره به دست آمده را در مقدار هم حجم اش آب باید رقیق کرد و به صورت ماساژ آرام روى پوست سر بکار برد.پوست هاى خشک یا حساس با لوسیون گزنه جان مى گیرند.یک مشت گزنه تازه را بکوبید و در یک چهارم لیتر آب به مدت یک ربع ساعت دم کنید و به صورت کمپرس روى پوست صورت قرار دهید.

دسته ها : پزشکى سلامت
چهارشنبه بیست و نهم 8 1387

گیاهان و زیبایى

هر روز طب سنتى طرفداران بیشترى پیدا مى کند.چون در عین حال که عوارض کمترى براى افراد ایجاد مى کند،تاثیر درمانى خوبى نیز دارد.مطلب حاضر خواص برخى میوه ها و گیاهان را براى داشتن پوستى بهتر و زیباتر ارائه مى کند:

*توت فرنگى

توت فرنگى که مقوى و شاداب کننده است به باز یافتن درخشندگى و نرمى پوست کمک مى کند.همچنین براى برطرف کردن چین وچروک پوست استفاده مى شود.یادآورى مى کنیم که جز در موارد آلرژى نسبت به توت فرنگى،مى توان با له کردن 5 تا 6 میوه رسیده ماسکى فراهم آورد و مستقیما روى صورت گذاشت و حدود 20 دقیقه نگه داشت.پس از آن مى توان با آب معدنى یا با آب باران تمیز که اندکپ ولرم شده باشد آب بکشید.

ادامه دارد...

دسته ها : پزشکى سلامت
سه شنبه بیست و هشتم 8 1387
X