خبرگزاری فارس:مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در راستای توسعه فناوری‌های نوین، با همکاری موسسه توسعه فناوری نخبگان،‌زمینه احداث اولین کارخانه‌های تولید ملات خشک آماده را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن، فاطمی عقدا رئیس مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن با بیان این مطلب در حاشیه جلسه امضای تفاهم‌نامه مشترک همکاری با موسسه توسعه فناوری نخبگان گفت: مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن برای توسعه خطوط تولید ملات خشک آماده در کشور و خریداری تجهیزات لازم از کشورهای خارجی، این تفاهم‌نامه مشترک را با موسسه توسعه فناوری نخبگان منعقد نموده است. 
وی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه، این مرکز ضمن انجام امور تحقیقاتی و نظارت کیفی بر ملات خشک آماده تولیدی در کشور نسبت به تعیین تعداد کارخانه‌ها، ظرفیت و موقعیت مکانی آنها اقدام خواهد کرد. 
مشارکت در انجام طرح‌های تحقیقاتی و صنعتی، آموزشی، برپایی کارگاه‌ها، سمینار‌ها و جشنواره‌ها، کمک به تدوین استانداردها، آیین‌نامه‌ها و دستور‌العمل‌ها و نیز مبادله اطلاعاتی علمی و عملی در زمینه ایجاد خطوط تولید ملات خشک آماده از دیگر موضوعات تفاهم‌نامه منعقد شده است که از سوی رئیس مرکز به آن اشاره شد. 
رئیس مرکز افزود: در مقایسه با ملات‌های کارگاهی ( سنتی)، ملات‌های خشک آماده در کارخانه،با تجهیزات ویژه برای پیمانه کردن و اختلاط همه اجزای لازم، با کنترل کیفیت دقیق، تولید می‌شوند. 

در ملات‌های خشک آماده، اطمینان از کیفیت و انتخاب نسبت صحیح مواد و مصالح تشکیل دهنده، شامل چسباننده‌ها، فیلرها و افزودنی‌های شیمیایی وجود داشته و لذا درجه اطمینان از عملکرد محصول نیز افزایش پیدا می کند.

منبع:www.dastavardha.com


دسته ها : علمی - اخبار ایران
سه شنبه هشتم 11 1387
X