دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 2194
تعداد نوشته ها : 1
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان

تبدیل نقطه ضعف به قوت نقطه

کودکی ده ساله که دست چپش در یک حادثه رانندگی از بازو قطع شده بود،برای تعلیم فنون رزمی جودو به یک استاد سپرده شد.پدر کودک اصرار داشت استاد از فرزندش

یک قهرمان جودو بسازد !استاد پذیرفت و به پدر کودک قول داد که یک سال بعد می تواند فرزندش را در مقام قهرمانی کل باشگاهها ببیند،در طول شش ماه استاد فقط روی بدنسازی کودک کار کرد و در این شش ماه حتی یک فن جودو را به او تعلیم نداد،بعد از شش ماه خبر رسید که یک ماه بعد مسابقات محلی در شهر برگزار می شود.استاد به کودک ده ساله فقط یک فن آموزش داد و تا زمان برگزاری مسابقات فقط روی آنتک فن کار کرد. سرانجام مسابقات انجام شد و کودک توانست در میان اعجاب همگان،با آن تک فن همه حریفان خود را شکست! سه ماه بعد کودک توانست در مسابقات بین باشگاهها نیز با استفاده از همان تک فن برنده شود.

وقتی مسابقات به پایان رسید،در راه بازگشت به منزل ،کودک از استاد راز پیروزی اش را پرسید؟ استاد گفت: "دلیل پیروزی تو این بود که اولا به همان یک فن به خوبی مسلط بودی،ثانیا تنها امیدت همان یک فن بود،و سوم اینکه تنها راه شناخته شده برای مقابله با این فن،گرفتن دست چپ حریف بود،که تو چنین دستی نداشتی!

یاد بگیر که در زندگی،از نقاط ضعف خود به عنوان نقاط قوتاستفاده کنی،راز موفقیت در زندگی،داشتن امکانات نیست،بلکه استفاده از((بی امکانی)) به عنوان نقطه قوت است".

دسته ها :
پنج شنبه سوم 11 1387
X