معرفی وبلاگ
با عرض سلام و احترام خدمت بازديد كنندگان محترم. اين وبلاگ صرفا جهت اطلاع رساني و پدافند غير عامل تدوين شده است.
صفحه ها
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 1825
تعداد نوشته ها : 3
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب


وی با بیان اینکه علت اینکه خیلی نمی توانیم راجع به این هواپیما صحبت کنیم این است چرا که هواپیما برای ما یک سرمایه ملی محسوب می شود و حرف زدن ما یعنی دادن اطلاعات و نباید به راحتی آن را خرج کنیم، اما من در اینجا 4 کد می دهم که آمریکایی ها متوجه شوند ما تا چه حد به این هواپیما نفوذ کرده ایم.
حاجی زاده ادامه داد: زیر مجموعه های این هواپیما برای پاره ای از اشکالات فنی در اکتبر 2010 مطابق با 25 مهر 1389 در کالیفرنیا بوده، سپس این هواپیما پس از اصلاح و تست های پروازی در نوامبر 2010 مطابق با 28 آبان 1389 به قندهار آمده و پرواز داشته که ظاهرا در آن زمان نیز یک سری اشکالاتی که نتوانسته اند آن را برطرف کنند مشاهده شده است.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: زیرمجموعه های این پهپاد همچنین دوباره در دسامبر 2010 برای رفع اشکالات جدید به فرودگاهی نزدیک لس آنجلس برده شده و پس از انجام عملیات اصلاح و تستهای پروازی و زیر سیستم ها که همان سنسورها و تجهیزات این هواپیما است مجددا به قندهار بازگردانده شده است.
وی با بیان اینکه ما تمام اطلاعات و نرم افزار این هواپیما را بدست آورده ایم، تاکید کرد: این هواپیما همچنین در دو هفته قبل از کشته شدن بن لادن در محل کشته شدن این فرد در پاکستان پرواز داشته است.
حاجی زاده ادامه داد: اگر ما به نرم افزارها و هاردهای این هواپیما دست پیدا نکرده باشیم، نمی توانستیم این موضوعات را بدست بیاوریم. متخصصان ما کاملا به بخش ها و برنامه های این هواپیما مسلط هستند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه اعلام کرد: بیش از 50 سال فناوری آمریکایی ها چه در حوزه هواپیماهای با سرنشین و چه هواپیماهای بدون سرنشین در این هواپیمای جاسوسی (RQ170) جمع شده است. همه فناوری هایی که آمریکایی ها در هواپیماهای F35، بمب افکن استیلز، پورکت و غیره داشته در این هواپیما وجود دارد و این ها کاملا زیر سوال رفته است. وی ادامه داد: بعد از سرنگونی هواپیمای U2 در سال 1960 در شوروی که منجر به اسیر شدن خلبان آمریکایی آن شد، آمریکایی ها به فکر هواپیماهای بدون سرنشین افتادند که از آن سال تاکنون نشاندن (RQ170) توسط سپاه بزرگترین افتضاح آمریکایی ها است.
حاجی زاده در پایان درخصوص برخی گفته ها مبنی بر وجود سیستم انفجار خودکار در این هواپیما گفت: موشک ها سیستم انفجار خودکار دارند ولی همه هواپیماها نه و این موضوع صحت ندارد، آنها اینقدر به این هواپیما اطمینان داشتند که این کار را نکردند.
بازتاب رمزگشایی از آرکیو 170
- شبکه «راشاتودی» روسیه در بازتاب این خبر به بخشی از سخنان سردار حاجی زاده اشاره کرد که خطاب به آمریکا اعلام کرده بود: آمریکایی ها باید بدانند که ما تا چه اندازه در این هواپیما نفوذ کرده ایم. کارشناسان ما فهم کاملی از قطعات و برنامه های این پهپاد دارند.
این شبکه در حالی به این بخش از سخنان حاجی زاده اشاره کرد که پیشتر پنتاگون اعلام کرده بود که امنیت این پهپاد مانع نفوذ مهندسان ایرانی به فناوری آن می شود.
«خلیج تایمز» نیز با منعکس کردن بازتاب این خبر به نقل از رسانه های ایرانی نوشت که ایران مهندسی معکوس پهپاد جاسوسی آمریکا را که چندی پیش در خاک ایران توسط مقامات این کشور فرود آمد، تکمیل کرده و هم اکنون ساخت یک نسخه از این پهپاد را آغاز کرده است.
روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» نیز در بازتاب این خبر عنوان کرد که ایران شبیه سازی پهپاد جاسوسی آمریکا را آغاز کرد.
این روزنامه صهیونیستی نیز به نقل از رسانه های ایران ادامه داد که ساخت پهپاد جدید توسط ایران براساس داده هایی است که از هواپیمای جاسوسی آمریکا به دست آمده است.
- خبرگزاری انگلیسی رویترز نیز با انتشار بازتاب این خبر بر این بخش از این خبر متمرکز شد که ایران در واکنش به اظهارات پیشین مقامات آمریکایی که اعلام کرده بودند که ایران نمی تواند به اطلاعات ارزشمند این پهپاد دست یابد اعلام کرده: آمریکایی ها باید بدانند که ما تا چه اندازه به این هواپیما نفوذ کردیم. کارشناسان ما فهم کاملی از قطعات و برنامه های این پهپاد در اختیار دارند.
رویترز در پایان گزارش خود اینگونه نوشت این نگرانی وجود دارد که فناوری پیشرفته به دستان افرادی بیافتد که در حال گسترش هواپیماهای بدون سرنشین هستند و نگرانی هایی نیز درخصوص پوشش خاص سطح این هواپیما وجود دارد.
روزنامه انگلیسی «گاردین» و شبکه آمریکایی «فاکس نیوز» نیز با انتشار بازتاب این خبر عنوان کردند که ایران ساخت نسخه هواپیمای جاسوسی آمریکا را آغاز کرده است.
خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس نیز با انتشار بازتاب این خبر به گوشه ای از سخنان سردار حاجی زاده در خصوص رمزگشایی این پهپاد اشاره کرد و گفت که ایران روز یکشنبه اعلام کرد که با مهندسی معکوس هواپیمای جاسوسی آمریکا که به تسخیر سپاه درآمده بود، ساخت یک نسخه از این هواپیما را آغاز کرده است.
گفتنی است، تمامی این رسانه ها اشاره کردند که آمریکا نگران است که ایران و کشورهای دیگر با استفاده از مهندسی معکوس به فناوری پیشرفته ای از این پهپاد دست یابد که به اپراتورها اجازه می دهد تا مظنونین به ترور را از ارتفاع دهها هزارپایی از هوا شناسایی کنند.

دسته ها :
1391/2/4 10:36
X